Microsoft

Chcesz przetestować Spartana w Windows 10? Od dziś masz ku temu okazję!

Jakub Szczęsny
Chcesz przetestować Spartana w Windows 10? Od dziś masz ku temu okazję!
30

Spartan to nie tylko jeden z kluczowych projektów Microsoftu obok Windows 10, ale także jedna z bardziej kontrowersyjnych kwestii. Nową przeglądarką, gigant zamierza postawić grubą kreskę między "starym" i "nowym" Microsoftem. Jednym z synonimów tego, co było kiedyś jest (jeszcze) Internet Explorer,...

Spartan to nie tylko jeden z kluczowych projektów Microsoftu obok Windows 10, ale także jedna z bardziej kontrowersyjnych kwestii. Nową przeglądarką, gigant zamierza postawić grubą kreskę między "starym" i "nowym" Microsoftem. Jednym z synonimów tego, co było kiedyś jest (jeszcze) Internet Explorer, który mimo ogromnego postępu, niestety w dalszym ciągu pokutuje za poprzednie grzechy giganta. Stąd też należało marketingowo odciąć się od okrytego złą sławą produktu i wejść z czymś nowym.

Dowodem na to, że Internet Explorer to już nie to samo, co kiedyś może być (choć wcale nie musi) fakt, iż od paru lat używam go praktycznie cały czas i nie widzę powodów, dla których miałbym się przesiadać na cokolwiek innego. Dosłownie kilka tekstów napisałem na AW na tablecie Samsunga, jednak był to jedynie eksperyment, zresztą, który w moim przypadku się kompletnie nie powiódł. Chciałem potraktować tablet z Androidem, jak alternatywę dla komputera przenośnego. Największym problemem byłem ja i moje przyzwyczajenia.

Jeżeli testujecie Windows 10 w wersji Technical Preview, powinniście sprawdzić, czy w Windows Update nie znajduje się dla Was żadna aktualizacja. Jeżeli jej nie widzicie, nie panikujcie. Być może jesteście przełączeni na opcję wolniejszej dystrybucji aktualizacji dla Windows 10 (slow ring). Jeżeli tak, dopóki nie przełączycie się na szybszy dostęp do kolejnych kompilacji, nie będziecie na razie w stanie pobrać Windows 10 z preinstalowanym Spartanem. Ów mechanizm w kontekście Windows 10 w wersji Technical Preview jest bardzo ważny - aktualizacje rozsyłane w szybszym rzucie mogą powodować problemy i często są okraszone poważnymi błędami. Te, dostępne w slow ring są już konkretnie sprawdzone pod kątem błędów i nie powinny sprawiać poważniejszych kłopotów.

Spartana dla Windows 10 sprawdzał dla Was Konrad, zatem nie będę się zbytnio rozpisywał na temat jednego z kluczowych projektów Microsoftu. Odsyłam Was zatem do tekstu, w którym na AW sprawdziliśmy dla Was nową przeglądarkę i niżej umieszczam film, który Microsoft na swoim blogu umieścił wraz z tym, jak kolejna kompilacja została udostępniona w Windows Update.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu