Microsoft

Microsoft właśnie pokazał tańszego Surface’a!

Jakub Szczęsny
Microsoft właśnie pokazał tańszego Surface’a!
55

Cóż za bomba od Microsoftu! Przed chwilą, oficjalnie zapowiedział nowe urządzenie marki Surface. Tym razem padło na nieco tańsze, nawiązujące do potężniejszej hybrydy. Sam Microsoft określa go jako "cieńszy, mniejszy i lżejszy", choć mniej wydajny, niż Surface Pro 3. Za 499 dolarów otrzymamy 10,...

Cóż za bomba od Microsoftu! Przed chwilą, oficjalnie zapowiedział nowe urządzenie marki Surface. Tym razem padło na nieco tańsze, nawiązujące do potężniejszej hybrydy. Sam Microsoft określa go jako "cieńszy, mniejszy i lżejszy", choć mniej wydajny, niż Surface Pro 3.

Za 499 dolarów otrzymamy 10,8 komputer hybrydowy 64 GB pamięci wewnętrznej i 2 GB pamięci RAM w standardzie. Za dopłatą w wysokości 100 dolarów (oj, drogo) będzie można podwoić jej ilość. Za Type Cover do Surface 3 zapłacimy natomiast 129 dolarów. Czyli także niemało.

Jak o procesor chodzi, Microsoft zdecydował się na nowinkę - Atoma X7-Z8700 Cherry Trail, który bazowo pracuje na częstotliwości 1,6 GHz. Może jednak się rozpędzić aż do 2,4 GHz, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Przejście na niższy proces technologiczny - 14 nm pozwoli na osiągnięcie większej wydajności bez ponoszenia takich kosztów, jak pobór energii, czy kultura pracy. Ważne jest co innego - to już nie jest ograniczony Surface RT, który na wyposażeniu miał wykastrowaną wersję okienek. Ponadto, oprócz pełnego Windows 8.1 otrzymamy także roczną subskrypcję Office 365.

Jedną z ciekawszych zmian w nowym Surface od Microsoftu jest fakt zastosowani pasywnego chłodzenia urządzenia - dzięki temu będzie ono absolutnie bezgłośne i miejmy nadzieję, że nie będzie także zbytnio się grzać. Akurat do chłodzenia pasywnego jestem mało przekonany, wolę, żeby komputer cicho furczał, niż opalał mi kolana.

Cóż, to świetna, choć nie całkiem nowa wiadomość od Microsoftu. Spodziewaliśmy się tego urządzenia, pisaliśmy o nim i oto jest. Cena urządzenia w Polsce powinna przełożyć się na około 2300 złotych, co powinno być już dużo atrakcyjniejsze od niesamowicie drogiego Surface Pro 3. Surface wychodzi do ludzi - bardzo miła wiadomość.

Grafika: 1, 2

Źródło: ArsTechnica

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSurface 3