Seriale

Mroczne materie od HBO spróbują pobić sukces Gry o Tron. Zobaczcie zwiastun pierwszego sezonu

Weronika Makuch
Mroczne materie od HBO spróbują pobić sukces Gry o Tron. Zobaczcie zwiastun pierwszego sezonu
21

HBO wypuszcza kolejny serial w klimacie fantasy. Może i tym razem będzie hit?

Mroczne materie to trylogia napisana przez znanego brytyjskiego pisarza - Philipa Pullmana. Już w listopadzie oficjalnie będzie to również serial. HBO postanowiło wziąć na tapet kolejną powieść fantastyczną, chcą przekuć ją w hit. Z Grą o Tron poszło im świetnie. Czy Mroczne materie mają szansę powtórzyć ten sukces? Cóż, drugiego GoT-a już nie będzie, ale wszystkie stacje cały czas mają szansę na wytyczanie zupełnie nowych szlaków. Miejmy nadzieję, że nie dostaniemy smutnej wydmuszki, a coś z ogromnym potencjałem i szansą na imponujące kontynuacje.

Aktualizacja:

HBO GO wypuściło właśnie nowy zwiastun pierwszego sezonu Mrocznych Materii. Pokazuje więcej od poprzedniego. Sam serial zapowiada się świetnie. Zapowiedź buduje napięcie, pokazując widzom to, co chcą zobaczyć. Trudno nie być coraz pozytywniej nastawionym do całego projektu!

Pierwszy odcinek Mrocznych materii zadebiutuje na HBO i HBO GO 5 listopada

W rolach głównych wystąpią m.in. Dafne Keen (Logan: Wolverine), Ruth Wilson (Luther, The Affair), Lin-Manuel Miranda (Mary Poppins powraca, Niezwykłe życie Timothy Greena), James McAvoy (Split, Wanted-Ścigani), Clarke Peters (Prawo ulicy, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), James Cosmo (Gra o Tron, Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa), Anne-Marie Duff (Królowa dziewica, Siostry Magdalenki) oraz Ariyon Bakare (Life, Jupiter: Intronizacja). Mroczne materie produkuje Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO. Cała ekipa jest dość imponująca. Wielu aktorów zdążyło już zdobyć na ścieżce karier nagrody za swoje występy.

Macie takie seriale, a tak słabą platformę – HBO zasługujesz na więcej!

Nadchodzi prequel Gry o Tron! Przedstawiamy wszystko, co musicie wiedzieć

Akcja książkowej trylogii skupia się na wędrówce głównych bohaterów przez wieloświat równoległych wymiarów. W międzyczasie trwają zmagania między światem ziemskim a niebiańskim. Świat przedstawiony przepełniony jest fantastycznymi zjawiskami oraz stworzeniami. Występują chociażby pancerne niedźwiedzie czy dajmony, będące duszą pod postacią zwierzęcia obrazującego charakter właściciela. Pullman w powieściach czerpał garściami z klasyki fantastyki i z dziedzin rzeczywistych nauk jak fizyka kwantowa, teologia, symbolika czy filozofia. Trylogia zebrała grono fanów na całym świecie. Czytają ją zarówno dzieci jak i dorośli. HBO z pewnością nie przedstawi Mrocznych Materii w zbytnio baśniowym i uroczym wydaniu, aby móc tym samym dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Ekranizacja świetnych powieści fantastycznych opłaciła się HBO w sposób wyjątkowy. Miejmy nadzieję, że platforma nie pożałuje sięgnięcia po kolejne dzieło, a sam serial okaże się naprawdę wart uwagi. Podążanie za modą tego typu adaptacji bardzo by mi się spodobało.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu