Mobile

mPay goni SkyCash w liczbie usług, które możemy opłacić z poziomu jednej aplikacji

Grzegorz Ułan
mPay goni SkyCash w liczbie usług, które możemy opłacić z poziomu jednej aplikacji
6

Wyścig o to, która aplikacja pozwoli opłacić jak najwięcej usług pomiędzy mPay i SkyCash trwa w najlepsze. W wyścigu tym mPay raczej goni SkyCash niż odwrotnie, niemniej cieszy taka konkurencja, bo jest w czym wybierać, dzięki temu.

W wakacje pisaliśmy o opcji zakupu biletu przez mPay do Tatrzańskiego Parku Narodowego czy warszawskiego ZOO, teraz do mPay trafia możliwość zakupu biletów na pociągi Kolei Mazowieckich. To spore ułatwienie i udogodnienie, dzięki któremu unikamy kolejek przy kasach, pozwalające na wygodne i szybkie kupienie biletu.

Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A.:

Bilety kolejowe doskonale wpisują się w ideę płacenia przy użyciu mPay i znacznie podnoszą uniwersalność naszej aplikacji. Zamierzamy dalej rozwijać się w tym kierunku. Opracowany przez nas system jest bardzo elastyczny. Dzięki temu może być bez przeszkód dostosowany do potrzeb i wymagań każdego przewoźnika.

Koleje Mazowieckie to już drugi przewoźnik w kraju, który dołączył do mPay, pierwszym była Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Ponadto, w aplikacji mamy dostęp do Wspólnego Biletu Samorządowego, który jest ważny przez 24 godziny od godziny zakupu i pozwala podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw. Po jego wykupieniu (38,00 zł) możemy podróżować nieograniczoną ilość razy pociągami następujących przewoźników: Arriva, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Warszawską Kolej Dojazdową.

Nowa opcja biletowa dostępna jest już w Google Play i App Store, gdy będziemy chcieli z niej skorzystać należy pamiętać, że aby sfinalizować zakup biletu niezbędny nam będzie aktywny dostęp do internetu mobilnego, na szczęście - wiadomo jak to w trasie, nie będzie nam on potrzebny do okazywania jego do kontroli.

Źródło: mPay.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu