Mobile

3 lata temu banki i inwestorzy się z nich śmiali. Dziś Revolut ma już 3 miliony klientów

Paweł Winiarski
3 lata temu banki i inwestorzy się z nich śmiali. Dziś Revolut ma już 3 miliony klientów
55

Revolut ma powody do świętowania. Ich bankowy system wcale nie zwalnia i już może się pochwalić 3 milionami klientów. 

Trzy lata temu banki i inwestorzy śmiali się z nas. Dziś możemy ogłosić, że podpisaliśmy już umowy z 3 milionami klientów i nikt się już nie śmieje. Dziękujemy!

Napisał na swoim oficjalnym profilu Linkedin Revolut. Jesteście zaskoczeni? Bo ja nie - w samej tylko Polsce we wrześniu udało się zdobyć aż 200 tysięcy klientów. W krótkim czasie udało im się nie tylko zdobyć nowych klientów, ale również dołożyć starań jeśli chodzi o bezpieczeństwo usługi oraz zaoferować Revolut Metal, czyli bezstykową metalową kartę. Revolut Metal to karta zbliżeniowa, dzięki której uzyskacie 1% moneyback w walutach FIAT lub kryptowalutach za wszystkie zakupy poza Europą i 0.1% dla płatności w Europie.

W marcu Kamil przetestował Revoluta na jednym ze swoich wyjazdów i napisał:

Od teraz podróżuję tylko z Revolutem. Usługa okazała się świetnym wakacyjnym kompanem.

Generalnie jeśli wahacie się nad tą kartą, warto zapoznać się z tekstem Kamila. A zaraz po nim (lub przed nim) z wywiadem, jaki Grzesiek Ułan zrobił z Kubą Zakrzewskim, który jest odpowiedzialny za globalną ekspansję firmy.

No dobrze, ale co to jest ten cały Revolut? W skrócie - to system płatności w obcych walutach. Najpierw należy pobrać właściwą aplikację w Google Play lub Appstore, a później przejść proces konfiguracji i uzupełnienia danych. Kolejnym krokiem jest wpłacenie kwoty minimum 20 złotych oraz wyrobienie karty płatniczej (choć do płacenia w zagranicznych sklepach sieciowych wystarczy ta wirtualna). Fizyczna karta wysyłana jest za opłatą (choć pojawiają się promocje darmowej karty) i powinna dotrzeć do Was po kilku dniach. Taki kawałek plastiku pozwala płacić w zagranicznych sklepach oraz wypłacać pieniądze z zagranicznych bankomatów. Korzyścią dla użytkownika jest uniknięcie opłat związanych z przewalutowaniem - jeśli robicie małe zakupy za granicą, pewnie zbyt dużej korzyści nie odczujecie, jednak przy dłuższych wyjazdach i większej ilości opłat czuć, że pojawiają się oszczędności.

Korzystacie? A jeśli tak, to odczuwacie oszczędności podczas wyjazdów?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu