Felietony

Może wreszcie zakończy się ta internetowa farsa?

Grzegorz Marczak
Może wreszcie zakończy się ta internetowa farsa?
35

Gazeta Wyborcza donosi dzisiaj, że sąd w Gdańsku zgodził się na zbiorowy pozew (w którym uczestniczy 180 osób) przeciw serwisowi Pobieraczek.pl. Czyli jest szansa na to aby wreszcie zakończyła się ta internetowa farsa gdzie w jawny sposób kpi się ze wszystkiego? Na AW pierwszy raz o tym biznesowy...

Gazeta Wyborcza donosi dzisiaj, że sąd w Gdańsku zgodził się na zbiorowy pozew (w którym uczestniczy 180 osób) przeciw serwisowi Pobieraczek.pl. Czyli jest szansa na to aby wreszcie zakończyła się ta internetowa farsa gdzie w jawny sposób kpi się ze wszystkiego?

Na AW pierwszy raz o tym biznesowym cudzie pisaliśmy jeszcze w 2009 roku, jeśli jeszcze nie zetknęliście się z pobieraczek.pl to przytoczę to co wtedy pisaliśmy:

Dla tych którzy jeszcze nie zetknęli się z pobieraczkiem wytłumaczę w skrócie o co chodzi. Ktoś wymyślił sobie, że będzie brał pieniądze za dostęp do usnetowych grup z warezami. Każdy kto się rejestruje akceptuje regulamin i dostaje 10 dni za darmo – jednak jeśli po upływie darmowego okresu nie skasuje konta to automatycznie jest obciążany za następny okres, który jest płatny. No i się zaczyna, bo ludzie którzy nie doczytali regulaminu straszeni są sądem.

Oczywiście pozew zbiorowy nie oznacza jeszcze wygranej - Pobieraczek do tej pory skutecznie bronił się przede wszelkiego rodzaju działaniami prawny tak więc zakładam, że łatwo nie będzie i że mają dobrych prawników. Pozew zbiorowy daje jednak większą szansę i dlatego będę trzymał kciuki.

Dla tych którzy nie wierzą, że ludzie ciągle wpadają w sidła tego serwisu dodam jedynie, że od 2009 systematycznie (ostatnio chyba tydzień temu) dostaję pytania od ludzi którzy szukają pomocy po tym jak pobieraczek przysłał im pismo żądające zapłacenia za usługi.

Obrazek

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pobieraczek