Felietony

Opaska śledząca każdą naszą aktywność? Proszę bardzo

Konrad Kozłowski
Opaska śledząca każdą naszą aktywność? Proszę bardzo
8

Każdy nowy projekt, który wykorzystuje nasze (cywilizacyjne) możliwości technologiczne, by rzeczywiście coś zmienić lub ułatwić nam codzienne życie przyciąga moją uwagę. Przecież smartfony, tablety i laptopy to nie wszystko na co nas stać. Jedną z takich propozycji jest opaska Lark Life, dzięki któr...

Każdy nowy projekt, który wykorzystuje nasze (cywilizacyjne) możliwości technologiczne, by rzeczywiście coś zmienić lub ułatwić nam codzienne życie przyciąga moją uwagę. Przecież smartfony, tablety i laptopy to nie wszystko na co nas stać. Jedną z takich propozycji jest opaska Lark Life, dzięki której możemy zadbać o swoją codzienną aktywność sportową, dietę a nawet odpowiednią ilość snu.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że cały czas uważam, iż "przestrzeń" na naszych nadgarstkach - biorąc pod uwagę aktualny poziom rozwoju technologicznego - nie jest w pełni wykorzystywana. Rozumiem, że sporo osób nie potrzebuje niczego więcej niż tylko zegarka, lecz dla tych którzy zechcieliby ją wykorzystać - nie widzę ciekawych propozycji i nieważne czy mowa tu o "zegarkach wielofunkcyjnych", czy o mini-wyświetlaczach parowanych z telefonami.

O wiele lepiej jest jeżeli skupimy się na akcesoriach stricte sportowych: Nike+FuelBand czy Fitbit to te najpopularniejsze produkty. Ciekawą alternatywą może stać się opaska firmy Lark - model Life. W zestawie za 149 dolarów dostajemy dwie wersje opaski - dzienną i nocną, core - czyli główne urządzenie oraz aplikację i ładowarkę.

Lark Life za dnia pomoże nam w zarządzaniu i dopasowaniu do naszego stylu życia odpowiedniej ilości aktywności sportowych. Urządzenie przypomni nam o ewentualnym braku ruchu w ciągu dnia i zaproponuje przykładowe rozwiązania tego "problemu". Towarzyszyć nam będzie także w trakcie tych ćwiczeń, ponieważ dzięki umieszczonym w nim sensorom i współpracy z aplikacją mobilną poinformuje nas o skuteczności na przykład przebieżki czy jazdy na rowerze. Na podstawie analizy naszych dokonań, w odpowiednim momencie dostaniemy też tak zwanego "kopa" energetycznego - na przykład gdy zabraknie nam naprawdę niewiele do pokonania własnego rekordu czy minimum programowego.


http://youtu.be/CQCX5LbnZX4

O całej gamie możliwości opaski możecie przeczytacie na stronie producenta Lark Life, bo powiem krótko - robi wrażenie. Jak na razi można składać zamówienia w przedsprzedaży - ktoś się zdecyduje?

Źródło newsa: Wired.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobileopaski