Mobile

[IDF] Przepiękny tablet Dell Venue 8 7000 - pierwsze wrażenia

Grzegorz Marczak
15

Podczas, gdy Apple pokazywało wczoraj swoje najnowsze zabawki, w San Francisco rozpoczęła się też jedna z najważniejszych konferencji Intela, czyli Intel Developer Forum. Otwierający Key Note poprowadził sam Brian Krzanich, który w pewnym momencie zaprosił na scenę Michael Dell po to aby wspólnie za...

Podczas, gdy Apple pokazywało wczoraj swoje najnowsze zabawki, w San Francisco rozpoczęła się też jedna z najważniejszych konferencji Intela, czyli Intel Developer Forum. Otwierający Key Note poprowadził sam Brian Krzanich, który w pewnym momencie zaprosił na scenę Michael Dell po to aby wspólnie zaprezentować nowy tablet Dell Venue 8 7000.

Jest to w tej chwili najcieńszy tablet na świecie (6 milimetrów) do tego został wyposażony w najnowszą technologię fotograficzną czyli migawkę Intel RealSense. Jest to rozwiązanie tworzące mapę głębi w wysokiej rozdzielczości pozwalające na pomiar, ponowne ustalenie ostrości na zdjęciu oraz na użycie selektywnych filtrów.

Mówiąc prościej Intel RealSense w Dellu to zestaw 3 kamer tylnych, które mają nam dać głębię na zdjęciach, zbliżoną do tego, co widzi ludzkie oko. Kamery robią zdjęcia w rozdzielczości 1080p, a dzięki wbudowanym sensorom mamy również opcje rozpoznawania twarzy oraz gestów. Intel RealSense można również używać do pełnego skanowania obiektów 3D, kamery rozpoznają i zapisują rozmiar obiektu, jego kształt oraz odległość. Dzięki temu możemy na przykład dokonać dokładnych pomiarów na bazie zdjęcia zrobionego obiektu. Wszystko z poziomu tabletu.

Dell Venue 8 7000 jak wspomniałem jest bardzo cienki, ale jednocześnie producent zapowiada, że będzie on pracować na baterii do 13 godzin. Przekątna ekranu to 8,4 cala, ekranu który zbudowany jest w technologii OLED (dzięki czemu zapewne osiągany jest tak dobry wynik pracy na baterii). Rozdzielczość to 2560 x 1600. Sercem urządzenia jest jak łatwo odgadnąć procesor intela czyli Intel Atom Dual Core Moorefield.

To, co jednak najbardziej przykuwa uwagę w nowym Dellu (poza parametrami technicznymi i nowymi rozwiązaniami) to jego wygląd. Przypomnijmy, że super cienkie telefony Apple zaprezentowane wczoraj to ponad 7 milimetrów grubości, tablet Della jest jednak od nich o 1 mm cieńszy. Jest przy tym bardzo dobrze wyważony i świetnie trzyma się w ręce. Całość sprawia wrażenie super eleganckiego urządzenia, które mówiąc wprost jest po po prostu śliczne.

Oledowy wyświetlacz 8 calowy w rozdzielczości 2k daje niesamowity efekt, kolory są bardzo soczyste i ostre, co mam nadzieję widać na zdjęciach. Jeśli chodzi o procesor i wydajność to wszystko działa tak jak powinno, choć oczywiście bez dłuższych testów trudno tutaj jednoznacznie oceniać. Tablet Della pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Cena na razie nie została ujawniona.

Dell Venue 8 7000 był dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się szczerze mówiąc, że jakiekolwiek urządzenie z kategorii tabletów może na mnie ostatnio zrobić tak duże wrażenie. Niecierpliwie czekam na tę premierę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu