Mobile

Allegro ma teraz osobną aplikację dla sprzedawców. Sprawdziliśmy ją!

Tomasz Popielarczyk
Allegro ma teraz osobną aplikację dla sprzedawców. Sprawdziliśmy ją!
6

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce rozbudowuje swoje mobilne portfolio. O ile grupa Allegro może się pochwalić całkiem pokaźną liczbą aplikacji, które nie raz już testowaliśmy na łamach AA, to samo Allegro.pl dotąd spełniało jedynie potrzeby jedynie kupujących. Wraz z dzisiejszą premierą ule...

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce rozbudowuje swoje mobilne portfolio. O ile grupa Allegro może się pochwalić całkiem pokaźną liczbą aplikacji, które nie raz już testowaliśmy na łamach AA, to samo Allegro.pl dotąd spełniało jedynie potrzeby jedynie kupujących. Wraz z dzisiejszą premierą ulegnie to zmianie. Poznajcie Allegro Sprzedaż.

Artykuł pochodzi z serwisu z recenzjami aplikacji mobilnych AntyApps.

Allegro Sprzedaż jest aplikacją, z której osoba nigdy nie sprzedająca nic w serwisie nie będzie miała żadnego pożytku. Jak sugeruje nazwa, twórcy skupili się na tym, aby trafić w potrzeby osób prowadzących tutaj sklepy lub nawet okazjonalnie handlujących domowymi rupieciami.

Główne okno podzielono na trzy ekrany: Sprzedaję (czyli trwające aukcje), Sprzedane (zakończone sukcesem), Niesprzedane (wiadomo). Na każdym z nich znajdziemy kafelki informujące nas o tym ile osób wyświetliło stronę z przedmiotem, ile sztuk zostało sprzedanych, jak został wyceniony dany produkt, a także kiedy aukcja zostanie zakończona. Warto wspomnieć też o wbudowanej wyszukiwarce, a także funkcji sortowania dostępnej pod przyciskiem na górnej belce. Dotykając palcem któregoś z kafelków przejdziemy do bardziej szczegółowego ekranu z ze zdjęciami i pozostałymi, cennymi z punktu widzenia sprzedawcy danymi.

Ku mojemu zaskoczeniu program nie służy jedynie do monitorowania aukcji już wystawionych. Za pomocą umieszczonego na górnym pasku niebieskiego przycisku z plusem możemy przystąpić do tworzenia nowej aukcji i wystawiania przedmiotu. Jest to tutaj zaskakująco proste. Zaczynamy od zdjęć - możemy je zrobić od razu lub skorzystać z gotowych plików umieszczonych w galerii lub chmurze. Potem przystępujemy do wpisania tytułu i wybrania kategorii. Następne etapy to określenie parametrów wystawionego przedmiotu, a także wybór sposobu sprzedaży. W tym ostatnim kroku możemy się również zdecydować na dodatkowe usługi, jak wyróżnienie czy podświetlenie naszej aukcji na liście kategorii. Na sam koniec przygotowujemy opisy i dodatkowe informacje o przedmiocie, a także określamy warunki dostawy i płatności. Mówiłem, że proste?

Aplikacja w przejrzysty sposób wyświetla wprowadzone przez nas dane, a na samym końcu wyświetla łączny koszt wystawienia przedmiotu. Zresztą do innych elementów interfejsu również trudno się przyczepić. Jest to w pełni natywna aplikacja z interfejsem Holo UI. Utrzymano ją w odcieniach szarości, wzbogacając gdzieniegdzie o animacje trącące nieco interfejsem Material Design (np. okienko sortowania). Za pomocą wysuwanego zza lewej krawędzi menu możemy przełączać się między kontami, a także uzyskać informacje o programie. Żadnych dodatkowych ekranów z ustawieniami i personalizacją jednak tutaj nie znajdziemy.

Allegro Sprzedaż to bardzo solidny produkt, który powinien spełnić oczekiwania handlujących użytkowników Allegro. Nie jest on praktycznie w ogóle konfigurowalny, a więc trudno nazwać go elastycznym. Nie zainstalujemy go również na tabletach (brak kompatybilności). Trzeba też zauważyć, że wprowadzanie opisów aukcji z poziomu urządzenia mobilnego jest bardzo czasochłonne i frustrujące. Niemniej odnoszę wrażenie, że zaprzyjaźnię się z tą aplikacją. Mam już pełną szafę rzeczy, które trzeba wystawić na aukcji. Może teraz będzie z tym łatwiej.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play oraz AppStore.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu