Mobile

Motorola rozszerza ofertę o smartfona Moto G Turbo Edition [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Motorola rozszerza ofertę o smartfona Moto G Turbo Edition [prasówka]
0

Smartfony Moto G zawsze dobrze oceniane przez użytkowników. Najnowsza generacja tego modelu to jednak niezbyt korzystyny stosunek ceny do specyfikacji. Dlatego Motorola wprowadza do oferty jego zmodyfikowaną wersję - Moto G Turbo Edition. Nowa Moto G Moto G Turbo Edition nie różni się aż tak...

Smartfony Moto G zawsze dobrze oceniane przez użytkowników. Najnowsza generacja tego modelu to jednak niezbyt korzystyny stosunek ceny do specyfikacji. Dlatego Motorola wprowadza do oferty jego zmodyfikowaną wersję - Moto G Turbo Edition.

Nowa Moto G

Moto G Turbo Edition nie różni się aż tak mocno od swojego pierwowzoru. Wyposażono ją w Snapdragona 615 oraz wyświetlacz Full HD. Dla porównania tegoroczna podstawowa wersja Moto G była napędzana Snapdragonem 410 oraz wyposażona w ekran 720p. W obu przypadkach urządzenia mają 5-calowe wyświetlacze. W obu też mamy 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Niestety ze względu na identyczne konstrukcje, nie zmieniono również baterii w nowszym modelu, a to może oznaczać problemy.

Smartfon został pokazany jedynie w Meksyku, gdzie wyceniono go na równowartość 1,1 tys. złotych. O dostępności w Polsce póki co nic nie wiadomo.

Overwatch na konsole

Wygląda na to, że shooter Overwatch od Blizzarda nie będzie jedynie produkcją pecetową. Na wiosnę przyszłego roku zapowiedziano premierę Overwatch Originds Edition, a więc pudełkowego wydania tej gry. Pojawi się ono zarówno na komputery osobiste, jak i XOne i PS4. Szczegółów nie znamy. Te powinny zostać ujawnione na tegorocznym Blizzconie.

Google będzie produkował procesory?


Jak donosi The Information, Google przymierza się do nawiązania partnerstwa z jednym z producentów procesorów mobilnych. Firma chciałaby mieć większą kontrolę nad procesem produkcyjnym urządzeń i wpływać nie tylko na software. Tym samym dość mocno pod tym względem zbliżyłaby się do Apple'a, który przecież całościowo odpowiada za swoje smartfony i tablety. Póki co jednak nie wiadomo, kto to mógłby być.

Facebook integruje się ze Spotify i Apple Music

We’re introducing “Music Stories” today to enable better music discovery and sharing on Facebook. The new post format allows people to listen to previews on Facebook from Apple Music and Spotify. You can read more about it on Facebook for Media: http://media.fb.com/blog

Posted by Music on Facebook on 5 listopada 2015

Facebook wprowadza nowy format postów, które będą używane do wyświetlania treści - utworów i albumów - udostępnianych z Apple Music oraz Spotify. Użytkownik otrzyma możliwość przesłuchania maksymalnie 30 sekund, ale istnieje też możliwość odtworzenia całych utworów, a także zapisania w swojej bibliotece Spotify czy Apple Music. Nowy format trafia w pierwszej kolejności do iPhone'ów, a z czasem pojawi się na innych platformach. Facebook pracuje też już nad wsparciem dla innych usług muzycznych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileMotorolaSmartfony