Gry

Nowy początek brutalnej legendy. Mortal Kombat 1 ze zwiastunem i datą premiery!

Kacper Cembrowski
Nowy początek brutalnej legendy. Mortal Kombat 1 ze zwiastunem i datą premiery!
1

Nowa część Mortal Kombat została oficjalnie zapowiedziana. Legendarna seria zacznie się od nowa dzięki rebootowi!

Nadchodzące miesiące prawdziwą ucztą dla fanów bijatyk

Wszyscy sympatycy bijatyk już odliczają dni do nadchodzącej wielkimi krokami premiery Street Fighter 6, która będzie miała miejsce już 2 czerwca. Z tyłu głowy wszyscy mają Tekkena 8, którego data premiery nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona — NetherRealm Studios postanowiło wykorzystać to okienko, zapowiadając dziś oficjalnie nową odsłonę kolejnej legendarnej serii bijatyk, czyli Mortal Kombat.

Źródło: Mortal Kombat

Po Mortal Kombat 11 nie przyjdzie jednak czas na „dwunastkę” — deweloperzy postawili na reboot serii, co dość dosadnie zdradza tytuł nadchodzącej produkcji: Mortal Kombat 1. Legendarny i niezwykle brutalny turniej powróci na nasze konsole jeszcze w tym roku.

Źródło: Mortal Kombat

Mortal Kombat 1 — data premiery i pierwsze informacje o grze

Pod względem daty premiery, NetherRealm Studios niewątpliwie przygotowało sporą niespodziankę dla większości graczy. Mortal Kombat 1 zadebiutuje już 19 września tego roku i będzie dostępny na konsolach PlayStation 5, Xbox Serie X|S, Nintendo Switch oraz na komputerach osobistych z systemem Windows.

Twórcy deklarują, że reboot serii, który zabierze nas do uniwersum Mortal Kombat stworzonego przez Boga Ognia Liu Kanga, zapewni nowe tryby rozgrywki i nowy system walki — mimo to, kampania fabularna nigdzie się nie wybiera (i bardzo dobrze!), a w tym roku ma zapewnić „wersję bohaterów, jakich wcześniej nie widzieliśmy”. W kampanii pojawią się takie postaci jak wcześniej wspomniany Liu Kang, klasyczny dla serii Scorpion i Sub-Zero, a także Kitana, Mileena, Raiden, Kung Lao, Shang Tsung czy Johnny Cage.

Źródło: Mortal Kombat

Poza obecnością brutalnych fatality, twórcy postanowili urozmaicić rozgrywkę o postaci Kameo, którzy będą pomagać nam w walce i sprawią, że na arenie będzie pojawiać się więcej wojowników. W przypadku tej serii przekłada się to na to, że będzie jeszcze bardziej krwawo. Co powiecie na taki reboot? Czekacie na Mortal Kombat 1?

Źródło: Mortal Kombat

Źródło, grafika wyróżniająca: Mortal Kombat

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news