Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Monopol na mapach Google - nowa gra Hasbro i Google

GM
Grzegorz Marczak
19

Gry monopol chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Fenomen, w który gra już kilka pokoleń. Ja ostatni raz męczyłem monopol rok temu z moim 7 letnim synem, który wkręcił do gry całą rodzinę. Doszło do tego, że szybko musieliśmy kupić zaawansowaną wersję tej gry. Google wraz z Hasbro ma zamiar...Gry monopol chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Fenomen, w który gra już kilka pokoleń. Ja ostatni raz męczyłem monopol rok temu z moim 7 letnim synem, który wkręcił do gry całą rodzinę. Doszło do tego, że szybko musieliśmy kupić zaawansowaną wersję tej gry. Google wraz z Hasbro ma zamiar w środę uruchomić onlinową wersję tej gry pod adresem Monopoly City Streets, która odbywać się będzie na Google Maps! Według dostępnych informacji gracz będzie zaczynał z pulą 3 milionów dolarów i będzie mógł kupić każdą ulicę dostępną na mapach Google.

Tak samo jak w tradycyjnej grze na planszy będzie można stawiać własne wieżowce, hotele, boiska ale i nie tylko - autorzy gry poszli daje i udostępniają o wiele więcej budowli niż dostępnych jest w planszowej wersji.

Pomysł z wykorzystaniem map google do gry takiej jak monopol może być genialny. Jeśli tylko zasady gry pozwolą każdemu graczowi przystąpić w dowolnym momencie i mieć szansę na ciekawą rozgrywkę to gra ta może być hitem sezonu, który zaangażuje duże masy internautów (w końcu mało jest osób które nie słyszały o grze Monopol i o ogólnych zasadach tej gry).

Ciekawy jestem jak będzie wyglądała rozgrywka w monopolu w czasie rzeczywistym (jeśli tak to będzie działać) - kładziemy się spać a na drugi dzień wszystko w okół nas jest wykupione przez konkurentów? Bardzo ciekawy jestem jak rozwiązane są tego typu aspekty gry.

Ps. Plac defilad jest mój ! - Sam chcę postawić pałac kultury i kasować krocie za powierzchnię biurową (blaszaków z handlarzami oczywiście nie będzie)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle mapsmonopol