Świat

Mam nadzieję, że pierwsze obrazki Chrome OS to fake

Grzegorz Marczak
Mam nadzieję, że pierwsze obrazki Chrome OS to fake
24

Techcrunch kilka dni temu opublikował kilka screen-ów, które mają przedstawiać nowy system operacyjny Google. Chrome OS bo tak nazywać ma się ten OS według wstępnych informacji ma pojawić się na rynku w 2010 roku. Będzie to system dedykowany małym przenośnym urządzeniom typu tablet / netbook....

Techcrunch kilka dni temu opublikował kilka screen-ów, które mają przedstawiać nowy system operacyjny Google. Chrome OS bo tak nazywać ma się ten OS według wstępnych informacji ma pojawić się na rynku w 2010 roku. Będzie to system dedykowany małym przenośnym urządzeniom typu tablet / netbook.Zaletą i przewagą Chrome Os nad innymi ma być integracja systemu z tak zwanym aplikacjami webowymi oraz wykorzystanie HTML 5.0 (nie wspominając o tym, że będzie on otwarty dla developerów). Wprawdzie wiele osób zastanawia się czy będzie możliwa praca z przeglądarką bez podłączenia do internetu i jakie to będzie miało skutki ale Google właśnie po to chce wykorzystać nowy standard HTML aby brak łącza z internetem nie przeszkadzał nam w korzystaniu z komputera (tak twierdzą specjaliści).

Wracając jednak do tego co widzimy na obrazkach - mam szczerą nadzieję, że jest to produkcja jakiegoś domowego grafika a nie prawdziwe obrazki z systemu operacyjnego Google. Rozumiem, że system ma być prosty i intuicyjny ale to co widzę to przerażająca brzydota (a jak czytam na gazeta.pl, że ten koszmarek komuś Mac Os-a przypomina to zastanawiam się czy nie mam wady wzroku), brak jakiegokolwiek charakteru oraz stylu. Czegoś co można by zapamiętać i co kojarzyło by się nam z tym systemem.

Może wydać się to banalne ale dla mnie wygląd i tak zwany look and feel systemu, z którym spędzam bardzo dużo czasu jest równie ważny jak jego funkcjonalność i stabilność. Pracując na co dzień z makiem mam naprawdę dużą satysfakcji z tego, że systemy wygląda dobrze - nie męczy mnie i daje komfort pracy. Myślę, że nie tylko dla mnie przyjemność z pracy z systemem jest równie ważna jak prostota obsługi i stabilność.

Jeśli miałbym spędzić dłuższą chwilę z systemem Chrome OS takim jak pokazany jest na tych dwóch obrazkach to robił bym to jedynie z obowiązku lub przymusu. No ale mam nadzieję, że te wszystkie obrazki to tylko fake.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu