Startups

Monetto - rejestracja wstrzymana, brak ofert. To już chyba koniec?

Grzegorz Marczak
Monetto - rejestracja wstrzymana, brak ofert. To już chyba koniec?
46

Monetto miało być najbezpieczniejszym systemem internetowych pożyczek w Polsce. Coś jednak poszło nie tak, zespół się rozpadł a użytkownicy tak głośno narzekali na jakość usług firmy prowadzącej Monetto iż głosy te przebiły się nawet do dużych mediów. Inwestor również niechętnie rozmawia na temat se...

Monetto miało być najbezpieczniejszym systemem internetowych pożyczek w Polsce. Coś jednak poszło nie tak, zespół się rozpadł a użytkownicy tak głośno narzekali na jakość usług firmy prowadzącej Monetto iż głosy te przebiły się nawet do dużych mediów. Inwestor również niechętnie rozmawia na temat serwisu, unikając jednoznacznych deklaracji na temat przyszłości serwisu. Z plotek i nieoficjalnych informacji, które krążą po internecie można się dowiedzieć, że Monetto jest na sprzedaż, czy też ujmując to inaczej poszukiwany jest kolejny inwestor.

Początkowo miałem nadzieję, że faktycznie IIF nie dopuści do zamknięcia Monetto, kiedy jednak teraz patrzę na stronę główną to mam duże wątpliwości czy serwis wznowi rejestrację (bo teraz jest ona wyłączona).Sytuacja dla obecnych użytkowników serwisu z pewnością jest nie do pozazdroszczenia. Kilku moich znajomych ma duże problemy z odzyskaniem pieniędzy od pożyczkobiorców (praktycznie od pierwszego dnia po udzieleniu pożyczki mieli problemy). Monetto musi być otwarte do momenty zakończenia wszystkich transakcji, natomiast zamknięcie serwisu, brak nowych ofert i generalnie cała sytuacja powoduje, że niektórzy nie czują się w obowiązku spłacać zaciągnięte kredyty.


Pusta lista z ofertami straszy na stronie głównej Monetto

Czy jest możliwe reaktywowanie serwisu, który ma tak złą opinię wśród użytkowników i o którego problemach było głośno w mediach? Moim skromnym zdaniem IIF za późno zabrał się za reorganizację i w chwili obecnej bardzo ciężko będzie zdobyć ponownie zaufanie użytkowników. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale wymaga olbrzymiej pracy oraz naprawdę dobrego "prowadzące", który zacznie grać ze społecznością w otwarte karty (bez wsparcia PR-owców którzy bardzo rzadko w takich sytuacjach są pomocni) i będzie gotowy na przyjęcie ostrych słów krytyki.

Upadające Monetto jest z pewnością przestrogą dla internautów. Okazuje się bowiem, że ani firma podpisująca się jako sp z o.o ani też znany inwestor nie są gwarancją na stabilną sytuację serwisu i bezpieczeństwo naszych inwestycji. Nie twierdzę, że użytkownicy nie odzyskają zainwestowanych pieniędzy (ci którzy teraz mają problemy), natomiast z pewnością spali by spokojniej i zarobili trochę więcej gdyby skorzystali z tradycyjnych metod na inwestycje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

social lendingmonettoIIF