Startups

hostrank.pl - ranking firm hostingowych

Grzegorz Marczak
hostrank.pl - ranking firm hostingowych
25

Powstaje serwis o nazwie hostrank.pl, który ma pomóc nam wybrać odpowiednią firmę hostingową. W chwili obecnej serwis jest jeszcze w trakcie tworzenia ale autorzy na stronie głównej pokazali już kilka screenów z tego jak będzie on docelowo wygląda, a niedługo mają ruszyć zamknięte testy. Pomysł w...

Powstaje serwis o nazwie hostrank.pl, który ma pomóc nam wybrać odpowiednią firmę hostingową. W chwili obecnej serwis jest jeszcze w trakcie tworzenia ale autorzy na stronie głównej pokazali już kilka screenów z tego jak będzie on docelowo wygląda, a niedługo mają ruszyć zamknięte testy.

Pomysł wydaje mi się dość dobry ponieważ w praktyce bardzo trudno jest znaleźć rzetelne informacje na temat firm hostingowych i wybrać tę która będzie dla nas odpowiednia (no chyba, że ktoś ma cierpliwość przekopywać się przez różnego rodzaju fora tematyczne). Dobór odpowiedniej firmy hostingowej to rzecz nie łatwa, zaczynając z własnymi serwisem www nie potrzebujemy oddzielnej maszyny, czy też dużych transferów miesięcznych. Na początku więc nie warto przepłacać. Kiedy jednak nasz pomysł chwyci i na naszej stronie będzie coraz większy ruch wtedy zaczynają się gorączkowe poszukiwania, nowej lepszej oferty i tutaj zaczyna się problem (którego nie raz sam doświadczyłem).W serwisie takim jak hostrank.pl aby był naprawdę użyteczny - oprócz ocen firm hostingowych i komentarzy powinno pojawić się porównanie ofert (wraz z cenami) oraz możliwość filtrowania firm po różnego rodzaju kryteriach takich jak: transfer miesięczny, serwer współdzielony wirtualny lub dedykowany, lokalizacja: polska, poza polską, ograniczenia (na ruch, połączenia do bazy) itp. W ten sposób oprócz opinii internautów (z którą może być różnie), będziemy mieli zestaw informacji pomocnych w wyborze firmy hostingowej.

Ciekawą opcją było by również porównanie ofert hostingowych dla blogów - mimo iż niektórzy twierdzą, że blogowanie staje się nie modne i następuje migracja na mikroblogi to jednak nada są tysiące ludzi którzy właśnie zastanawiają się gdzie uruchomić pierwszy blog. W chwili obecnej do dyspozycji mamy dość sporo sieci blogowych (zarówno polskich jak i zagranicznych) ale tak naprawdę nikt nie zna dokładnych różnic między nimi i ich ograniczeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu