Ciekawe strony

Mojageneracja zamiat generacji gadu gadu

GM
Grzegorz Marczak
3

Gagu Gadu zabrało się wreszcie za upadający serwis generacja gadu gadu. Serwis zmienił się z potworka w .. no może motyla to za dużo powiedziane ale coś lepszego. Przede wszystkim mojageneracja wygląda jak kolejny serwis „sieciowy” czyli przyjaciele, blogi, grupy itp. Użytkownik może zalogować si...

Gagu Gadu zabrało się wreszcie za upadający serwis generacja gadu gadu. Serwis zmienił się z potworka w .. no może motyla to za dużo powiedziane ale coś lepszego.

Przede wszystkim mojageneracja wygląda jak kolejny serwis „sieciowy” czyli przyjaciele, blogi, grupy itp. Użytkownik może zalogować się do mojejgeneracji dzięki numerowi i hasłu z komunikatora (to akurat nic nowego), będąc zalogowanym można dostać ocenę od innych użytkowników, użytkownicy mogą oceniać innych użytkowników jak i poszczególne wpisy na blogach. Mojageneracja wyposażona jest również w wiele dodatkowych aplikacji takich jak lista zadań, przypominacz, rss itp.

Z generacji gadu gadu zostały przeniesione wszystkie grupy (były one podstawą poprzedniego serwisu) i moim zdaniem jest to błąd. Grup jest za dużo, i są za mało zrozumiałe dla nowych użytkowników.

Serwis samo w sobie wygląda lepiej, ponieważ nie jestem w grupie docelowej dlatego nie będę jego użytkownikiem. Możliwe jednak iż społeczność komunikatora przyjmie go nieco cieplej niż poprzedni serwis.

Co daje GG odświeżenie generacji ? – przede wszystkim miejsce na reklamę, GG jest przez wielu znienawidzone za agresywne formy reklamowe w komunikatorze. Niestety ale nowy serwis pod tym względem nie jest inny, pierwsze co rzuca się w oczy to reklama. Pamiętając jednak, że spółka ma przynosić dochody – i nie jest to robienie serwisu dla samego faktu jest to dla mnie zrozumiała strategia.

Gagu Gadu zyskuje jeszcze jedno – jeśli nowa wersja generacji się przyjmie, będzie wreszcie możliwość stworzenia społeczności wokół najpopularniejszego polskiego komunikatora, będzie możliwość zrobienia kroku na przód w kierunku serwisów społecznościowych (które mogą być przyłączane do nowej generacji).

Oczywiście serwis mojageneracja można by skrytykować za brak innowacyjności, mało funkcjonalności itp – ja jednak z pełną krytyką wstrzymał bym się do momenty aż rozwinie on skrzydła – ponieważ wierzę, że nie jest to koniec prac. Poczynania GG trzeba bacznie obserwować ponieważ liczba użytkowników tego komunikatora powoduje, że jeśli choćby część osób zacznie korzystać z mojejgeneracji to będzie to jedne z najpopularniejszych serwisów sieciowych dla młodzieży (nie wiem ile teraz ma użytkowników ale Grono czy epulsna pewno zyskały nowego mocnego konkurenta)

Osobiście w nowym serwisie firmy gadu gadu najbardziej podobają mi się ikony umieszczone w prawym dolnym rogu :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: