Gry

Mój mini projekt: PAKA dla tych, którzy szukają znajomych do grania w sieci

Grzegorz Marczak
Mój mini projekt: PAKA dla tych, którzy szukają znajomych do grania w sieci
30

Paka, czyli miejsce dla ludzi poszukujący paczki znajomych do grania. Dlaczego Paka? Jedną z ważniejszych części elektronicznej rozgrywki jest dziś gra w sieci, czyli multiplayer. Normalni gracze rezygnują często z tej części gier ze względu na brak znajomych, z którymi można by pograć. W wielu tytułach gra w pojedynkę traci sens, a granie z losowo dobieranym graczami to często więcej nerwów niż przyjemności (przeklinanie, hejt, zachowanie w grze itp).

Paka ma być więc miejscem, gdzie gracz znajdzie zespół do grania w multiplayer. Graczy na poziomie, mających ochotę na zespołową grę w sieci. Paka ma być społecznością graczy, którzy swoim zachowaniem pokazują, że można grać z przyjemnością i się przy tym świetnie bawić w grupie znajomych.

Taka jest intencja tego mini projektu. Zaczynamy więc od rzeczy małej i prozaicznej jaką jest grupa PAKA na Facebooku. To moim zdaniem dobre narzędzie do tego, aby znaleźć ludzi chętnych do grupowych zmagań online. Mam nadzieję, że ta inicjatywa się przyda - sam często mam ochotę pograć w konkretny tytuł, ale rezygnuję, kiedy okazuje się, że najlepiej będzie mieć własną ekipę, bo dopiero wtedy gra się dobrze. Rolą grupy na Facebooku będzie przede wszystkim szukanie i umawianie się na wspólne granie oraz rozmowy o grach.

PAKA to też szansa na poznanie naprawdę fajnych ludzi. Sam jestem tego doskonałym przykładem - kiedy zaczynałem z CS:GO zapytałem na Twitterze, czy są chętni do pogrania i tak poznałem grupę naprawdę fantastycznych ludzi, z którymi regularnie gram, spotykamy się na imprezach e-sportowych i pomagamy sobie nawzajem. To są super relacje, które wykraczają daleko poza gry.

A jeśli PAKA ma sens i pomysł się przyjmie, to w kolejnych krokach zainwestujemy we własne serwery do gier, komunikację (i specjalne miejsce na Antyweb), zbudujemy kalendarz "grania" tak, aby usprawnić proces umawiania się itp. Mam też plan na fazę III, ale o tym na razie nie ma co teraz opowiadać.

Jeśli więc szukacie ludzi do wspólnego grania w sieci, zapraszam do grupy PAKA na Facebooku. Nic nie sprawia tyle radochy w graniu, niż przeżywanie i emocjonowanie się rozgrywką grupie znajomych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gry onlineGry