Mobile

Mogą być opóźnienia z wprowadzaniem nowych produktów Samsunga

MM
Michał Majchrzycki
23

Jaki wpływ na Samsunga może mieć jeszcze przegrana z Apple'em? Otóż, najprawdopodobniej nie skończy się tylko na wysokiej grzywnie i zakazie sprzedaży niektórych urządzeń. Całkiem możliwe, że problemy koreańska firma będzie miała jeszcze większe, a dotkną one produktów, których... nie ma jeszcze na...

Jaki wpływ na Samsunga może mieć jeszcze przegrana z Apple'em? Otóż, najprawdopodobniej nie skończy się tylko na wysokiej grzywnie i zakazie sprzedaży niektórych urządzeń. Całkiem możliwe, że problemy koreańska firma będzie miała jeszcze większe, a dotkną one produktów, których... nie ma jeszcze na rynku.

Cały czas zastanawiamy się, jaki wpływ na IT, Samsunga i prawo patentowe będzie miała piątkowa decyzja ławników. Okazuje się, że konsekwencje mogą być bardzo duże. Całkiem możliwe, że koreański producent będzie musiał opóźnić premierę niektórych ze swoich produktów na rynku w USA. Kłopoty mogą dotknąć planowanych smartfonów i tabletów.

Wprawdzie zdaniem Jamesa Chunga, rzecznika firmy (via Business Insider), werdykt nie będzie miał wpływu na działanie firmy, to już według firm współpracujących z Samsungiem sprawa nie wygląda tak różowo. Jak powiedział Bloombergowi Chang In Whan, szef KTB Asset Management Co.

Samsung będzie musiał wprowadzić zmiany dotyczące produktów będących na taśmie produkcyjnej

Samsung już musiał ingerować w wygląd takich urządzeń jak Galaxy S III czy Galaxy Note - właśnie ze względu na oskarżenia o kopiowanie produktów Apple'a. Zdaniem prof. Michaela Rischa zajmującego się prawem patentowym w uniwersytecie Villanova University w Pennsylwanii, Samsung w najbliższym czasie będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni i wydać znaczne sumy na nowy design swoich smartfonów czy tabletów. Do tego dochodzi jeszcze prawdopodobna kampania Apple'a mająca na celu zakazanie sprzedaży konkretnych urządzeń koreańskiego producenta w USA.

Wyrok w sprawie Apple kontra Samsung może mieć wpływ również na innych producentów urządzeń mobilnych. Np. HTC, Motorolę czy Sony. Firma z Cupertino w przeszłości walczyła już w sądzie z HTC, teraz zaś, po wygranej, może mieć silny argument w kolejnych sporach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu