Moje przemyślenia

Mobilny styl pracy - infografika

Jan Rybczyński
Mobilny styl pracy - infografika
1

Nie tak dawno temu (chociaż upływający czas jest pojęciem względnym) pojawiło się pojęcie pracy zdalnej, lub po prostu pracy z domu. Powstanie  internetu, ale przede wszystkim wyłonienie się potrzeby nowego rodzaju pracowników, którzy nie muszą być na miejscu w biurze, żeby wykonywać swoją pracę, zn...

Nie tak dawno temu (chociaż upływający czas jest pojęciem względnym) pojawiło się pojęcie pracy zdalnej, lub po prostu pracy z domu. Powstanie  internetu, ale przede wszystkim wyłonienie się potrzeby nowego rodzaju pracowników, którzy nie muszą być na miejscu w biurze, żeby wykonywać swoją pracę, zniosło problem odległości, czy dostępności. Zdalna praca nie zdążyła jeszcze tak naprawdę zyskać dużej popularności, przynajmniej u nas w kraju, a już pojawia się kolejny sposób, czy może raczej styl pracy - mobilny. Teraz nie trzeba pracować z domu. Można pracować dosłownie wszędzie.

Popularyzacja internetu mobilnego, oraz różnego rodzaju urządzeń, takich jak smartfony czy tablety otwiera furtkę do jeszcze mniej związanego z miejscem stylu pracy, jest nim praca mobilna. Już nie potrzeba kabla sieciowego, ani WiFi, ani biurka, ani nawet miejsca żeby usiąść. Wystarczy internet od operatora komórkowego i nowoczesny telefon lub tablet, żeby odbierać i wysyłać maile, prowadzić wideokonferencje i wiele więcej.

W ciągu roku ilość osób korzystających z mobilnej poczty wzrosła o 36%, a to dopiero początek. Tablety dopiero zaczynają zdobywać popularność, na razie są jeszcze dość drogie, jak na możliwości które oferują w porównaniu do laptopa w tej samej cenie. Jednak z laptopem ciężko cokolwiek zrobić na stojąco, czy nawet na kolanach. Owszem, postawiony na stole jest wygodniejszy i można na nim osiągnąć wyższą produktywność niż na tablecie, ale w biegu to właśnie tablet wygrywa. Jest zwartą formą, którą można jedną ręką trzymać, na drugą obsługiwać. Nie napiszemy w ten sposób powieści, ale krótkiego maila jak najbardziej.

Zapraszam do obejrzenia infografiki autorstwa Gist wykupionego przez RIM. Jej większą wersję można znaleźć pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

infografika