Felietony

Storino teraz także z aplikacją na Androida

Szymon Barczak
Storino teraz także z aplikacją na Androida
11

Storino to polska usługa plików w chmurze, która wystartowała niedawno, bo 13 czerwca bieżącego roku. W tak krótkim czasie udało się stworzyć nie tylko usługę podstawową, ale także i usługi poboczne typu odtwarzacz plików muzycznych z chmury czy generator galerii zdjęć. Storino oferuje także system...

Storino to polska usługa plików w chmurze, która wystartowała niedawno, bo 13 czerwca bieżącego roku. W tak krótkim czasie udało się stworzyć nie tylko usługę podstawową, ale także i usługi poboczne typu odtwarzacz plików muzycznych z chmury czy generator galerii zdjęć. Storino oferuje także system poleceń, dzięki któremu możemy zwiększać pojemność konta niczym na Dropboksie. Gdyby tego było mało, po dwóch miesiącach od startu udostępniona została aplikacja na Androida.

W Storino otrzymujemy za darmo jednogigabajtowe konto, które możemy zwiększyć do 3GB dzięki mechanizmowi poleceń - pół gigabajta za każdą poleconą osobę. Serwis ten oferuje szeroki wachlarz kont, a ceny są porównywalne do tych na Dropboksie. Nie muszę jednak chyba zaznaczać, że nasza polska chmura nie zaliczyła (jeszcze) żadnej wpadki, co DropBoksowi zdarzyło się już nie raz. Poza tym myślę, że trzymanie danych na polskich serwerach, w polskiej jest dla nas lepszym rozwiązaniem, chociażby ze względu na kontrolę naszych lokalnych urzędów (np. GIODO) nad pracą tej firmy. Dodatkowo Storino oferuje płatności dostosowane do naszego rynku - przelewy ekspresowe.

To nie jednak nie wszystko, co oferuje Storino. Do dyspozycji mamy także player on-line [demo] czy możliwość tworzenia galerii ze zdjęciami z naszej chmury [demo]. Jak dla mnie rewelacja.

Niedawno też powstała aplikacja na Androida, dzięki której synchronizacji będą poddawane nie tylko komputery, ale również i smartfony. Umożliwia ona stały dostęp do plików z chmury w Storino. Storino dla Androida jest już dostępne w Android Markecie, udostępniona została także galeria zrzutów ekranu z aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

starups