Felietony

Domena Startup.pl za ponad 200 tysięcy PLN? Jasne..

Grzegorz Marczak
Domena Startup.pl za ponad 200 tysięcy PLN? Jasne..
46

14 października odbędzie się kolejna konferencja domeniarzy czyli MeetDomainers organizowana nieustannie przez Daniela Dryzka. Nieodłączną częścią tej konferencji jest aukcja domen, odbywająca się zarówno na sali jak również poprzez internet. Jest to o tyle ciekawe przeżycie, że pokazuje osobom ni...

14 października odbędzie się kolejna konferencja domeniarzy czyli MeetDomainers organizowana nieustannie przez Daniela Dryzka. Nieodłączną częścią tej konferencji jest aukcja domen, odbywająca się zarówno na sali jak również poprzez internet. Jest to o tyle ciekawe przeżycie, że pokazuje osobom nie wtajemniczonym co tak naprawdę się sprzedaje oraz kto tak naprawdę kupuje drogie domeny w PL.

Chyba dwa lata temu kiedy byłem gościem na MeetDomainers zagraniczny inwestor bez mrugnięcia okiem zgarnął domenę lekarze.pl za 135 tysięcy złotych, odbyło się to praktycznie bez walki z „polskiej strony”.

Teraz w informacji prasowej przeczytałem natomiast, że jakiś szalony inwestor kupił w zeszłym roku startup.pl i start-up.pl za 44 tysiące PLN. Ponieważ wcześniej nie słyszałem o tej transakcji dlatego szybciutko pobiegłem zobaczyć co pod tymi adresami się dzieje.

Okazało się, że oba są wystawione na sprzedaż w serwisie gieldadomen.pl. Ktoś natomiast nieźle zaszalał z cenami. Za startup.pl liczy sobie 49 tysięcy EUR (!?!) a za start-up.pl już tylko 20 tysięcy EUR. Razem więc za komplet mamy 69 tysięcy EUR.

Ubawiłem się przednio oglądając te jakże nie realne jak na nasze warunki ceny. Rozumiem, że ktoś liczy na to, że zarobi - ale muszę go niestety rozczarować. Przepłacił już w momencie licytacji :)

Nie wszyscy domeniarze są jednak tak szaleni dlatego z chęcią bedę obserwował jak w tym roku będzie wyglądać licytacja domen. Właściwie większość ofert będzie dostępna od 1 PLN ale są też gwiazdy takie jak hotels.pl za 150 tysięcy PLN czy ogrodnictwo.pl za 30 tysięcy PLN itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

domenyMeetDomainers