Płatności i bankowość

Mobilne płatności zbliżeniowe HCE teraz również z kartą kredytową w BZWBK

Grzegorz Ułan
Mobilne płatności zbliżeniowe HCE teraz również z kartą kredytową w BZWBK
16

Mobilne płatności zbliżeniowe w technologii HCE zawitały u klientów BZWBK we wrześniu ubiegłego roku. Niestety tylko w oparciu o karty debetowe.

Dziś dostaliśmy informację z banku, że wprowadzają właśnie taką opcję płatności zbliżeniowych również dla posiadaczy kart kredytowych i to zarówno od VISY jak i MasterCard. Do tej pory jeszcze tylko Getin Bank udostępnił klientom obu dostawców płatności HCE.

By móc zacząć korzystać z mobilnej karty kredytowej musimy pobrać aplikację BZWBK24 mobile i zarejestrować urządzenie. Następnie wybrać opcję Płatności zbliżeniowe i Dodaj Kartę, po czym pobieramy już naszą mobilną kartę kredytową.

Jeśli nie dysponujemy kartą kredytową na swoim koncie, można ją zamówić, również poprzez aplikację mobilną:

Mobilna karta kredytowa dostępna jest dla posiadaczy tradycyjnej karty kredytowej. Aby z niej korzystać należy wcześniej zawrzeć aneks do umowy o kartę kredytową (za pośrednictwem aplikacji BZWBK24 mobile). Do oferty zostały wprowadzone dwie karty: MasterCard Mobile kredytowa oraz Visa-Mobile kredytowa. Transakcje dokonywane mobilną kartą kredytową z wykorzystaniem smartfona wchodzą w ciężar rachunku głównej karty kredytowej. Mobilną kartę można szybko zamówić za pomocą aplikacji mobilnej BZWBK24 mobile, a następnie płacić nią w Polsce i na świecie w każdym terminalu, który obsługuje płatności zbliżeniowe.

W kwestii formalnej, przypomnę wymagania na smartfonie niezbędne do korzystania z mobilnych płatności zbliżeniowych HCE - to oczywiście Android 4.4 i wyższy oraz moduł NFC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu