Google

Mobilne Dokumenty Google z obsługą plików Office. Prezentacje Google trafiają na iOS-a

KK
Konrad Kozłowski
18

Rywalizacja Google i Microsoftu na polu pakietów biurowych robi się coraz ciekawsza. Przejęcie przez Google QuickOffice'a pozwoliła firmie na wdrożenie rzeczywiście działającej obsługi plików Office'a w desktopowej wersji Dokumentów. Teraz nadszedł czas na odsłonę mobilną. Aplikacje Dokumenty, Ar...

Rywalizacja Google i Microsoftu na polu pakietów biurowych robi się coraz ciekawsza. Przejęcie przez Google QuickOffice'a pozwoliła firmie na wdrożenie rzeczywiście działającej obsługi plików Office'a w desktopowej wersji Dokumentów. Teraz nadszedł czas na odsłonę mobilną.

Aplikacje Dokumenty, Arkusze i Google w wersji dla iOS i Androida pozwalają teraz na bezproblemowe otwieranie i edycję plików tworzonych w programach Microsoft Word i Excel - to coś, na co czekało wielu użytkowników usługi Google. W przypadku aplikacji na iOS najpierw wymagane jest przesłanie pliku do Dysku Google, lecz użytkownicy Androida będą mogli użyć nowych wersji aplikacji od razu z plikami dostępnymi w pamięci urządzenia.

Dziś do App Store zawitała także aplikacja Prezentacje Google pozwalająca na tworzenie, edycję i przeglądanie prezentacji w standardzie Google oraz tych utworzonych w Power Poincie. Wszystkie podstawowe narzędzia są dostępne, więc nawet na ekranie iPhone'a lub iPada będzie można skorzystać z usługi Google.

Co ważne, każda z aplikacji pozwala na pracę z plikami w trybie offline, więc oprócz platformy mobilnej Microsoftu - Windows Phone'a - Google wspiera już wszystkie najpopularniejsze ekosystemy. Dysk Google i Dokumenty Google (usługa) są więc kompletnym rozwiązaniem dla posiadaczy urządzeń mobilnych z Androidem i iOS-em oraz komputerów z Windowsem, OS X-em i Chrome OS. Oferują coraz więcej i są dynamicznie rozwijane, co zmusiło Microsoft do przyspieszenia prac nad Office Online oraz OneDrive.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu