Google

Kolejna aplikacja od Google na iPhone'a - oto Photo Sphere

Konrad Kozłowski
8

Google kazało nam całkiem długo zaczekać na pojawienie się tej aplikacji na innej platformie niż Android. Dziś do App Store zawitała aplikacja Aparat Photo Sphere umożliwiająca robienie zdjęć 360 stopni i ewentualne umieszczanie ich na Mapach Google. Dodatkowo możemy także łatwo przeglądać umieszczo...

Google kazało nam całkiem długo zaczekać na pojawienie się tej aplikacji na innej platformie niż Android. Dziś do App Store zawitała aplikacja Aparat Photo Sphere umożliwiająca robienie zdjęć 360 stopni i ewentualne umieszczanie ich na Mapach Google. Dodatkowo możemy także łatwo przeglądać umieszczone tam już zdjęcia tego typu.

Interfejs aplikacji jest bardzo intuicyjny - podstawowe menu nawigacyjne schowano w wysuwanym z lewej krawędzi ekranu panelu, gdzie przełączać możemy się pomiędzy aparatem, galerią, wskazówkami i ustawieniami. Robienie zdjęcia ogranicza się do wcisnięcia jednego przycisku i nakierowanie obiektywu w odpowiednią stronę. Każdy z tych punktów to żółta kropka, po nakierownaniu następnie odczekujemy kilka sekund zanim pojawi się zdjęcie, wtedy możemy przejść do kolejnego punktu. W każdej chwili mozemy anulować robienie zdjęcia lub je zakończyć zapisując wykonane fotografie.

W ustawieniach aplikacji możemy zdecydować o jakości zdjęć, otagowaniu zdjęcia, zapisaniu ich w albumie oraz przesyłaniu do Google tylko z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Po otwarciu aplikacji przywita nas krótki samouczek, na który składa się kilka ekranów. Warto się z nimi zapoznac, ponieważ zawierają podstawowe informacje o tym jak należy wykonywać dobre zdjęcia sferyczne.

Aktualnie w App Store jest ponad 30 aplikacji od Google, zaś Windows Phone jest konsekwentnie omijany szerokim łukiem. Photo Sphere jest kolejną już aplikacją fotograficzną na iPhone'a co tylko potwierdza ogromne zainteresowanie Google tą kategorią usług. Wykonywane zdjęcia są w większości calkiem nieźle "sklejane", a po dodaniu ich do Map Google możemy przeglądać je na komputerze, podobnie jak inni użytkownicy, ponieważ możemy udostępnić je publicznie. W ten sposób Google sprytnie wykorzystuje użytkowników do rozbudowywania katalogu zdjęć w usłudze Street View co jest na ręke i Google, i użytkownikom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu