Płatności i bankowość

Mobilna autoryzacja internetowych przelewów od mBanku - zapisy do testów

Grzegorz Ułan
Mobilna autoryzacja internetowych przelewów od mBanku - zapisy do testów
39

Bankowość w Polsce innowacjami stoi, to już wszyscy wiemy i nie trzeba nikogo do tej tezy przekonywać. Tym razem potwierdzenie jej znajdziemy w nowym pomyśle mBanku na autoryzowanie przelewów, bez konieczności odbierania i przepisywania kodów z SMS-ów.

To jedno z pierwszych wdrożeń na świecie i pierwsze w Polsce. Pozwala na autoryzację przelewów internetowych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej banku. Podczas dokonywanie przelewów w serwisie transakcyjnym banku, na nasz telefon przychodzi powiadomienie push. Po jego kliknięciu wpisujemy w aplikacji banku nasz PIN, po czym wyświetlają się nam szczegóły transakcji. Zatwierdzamy i płatność zostaje zrealizowana.

Marcin Piwowarczyk, współodpowiedzialny za wdrożenie projektu:

Zgodnie ze strategią na lata 2016-2020, bankowość mobilna pozostaje wiodącym kierunkiem rozwoju. Oferujemy naszym klientom bezpieczne i innowacyjne w skali globalnej rozwiązania, pozwalające zwiększyć wygodę codziennych czynności bankowych i dopasować je do stylu życia mobilnego klienta. Liczymy, że mobilna autoryzacja zyska uznanie w oczach klientów dzięki swej prostocie i wygodzie.

A jak z bezpieczeństwem tego rozwiązania? Przedstawiciele banku zapewniają, że jest bezpieczniejsze od standardowych kodów SMS.

Jak przystąpić do testów mobilnych autoryzacji? Wystarczy pobrać aplikację banku z Google Play bądź App Store złożyć wniosek o przystąpienie do programu i po 24h w aplikacji mobilnej powinna się pojawić nowa pozycja - Mobilna autoryzacja. Więcej szczegółów, wraz z instrukcją rejestracji w testach, znajdziecie na dedykowanej programowi stronie mBanku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu