Świat

Mnóstwo przecieków dotyczących Xboksa One – u nas konsola zadebiutuje w październiku?

Kamil Ostrowski
Mnóstwo przecieków dotyczących Xboksa One – u nas konsola zadebiutuje w październiku?
18

Xbox One wzbudza spore zainteresowanie – nic dziwnego. Biorąc pod uwagę negatywny szum, jaki w wyniku niesprawnej komunikacji i świetnych marketingowych zagrań Sony narósł wokół konsoli Microsoftu wiele osób pewnie dziwi się, że chociażby pies z kulawą nogą kupił ten sprzęt. Tymczasem, okazało się,...

Xbox One wzbudza spore zainteresowanie – nic dziwnego. Biorąc pod uwagę negatywny szum, jaki w wyniku niesprawnej komunikacji i świetnych marketingowych zagrań Sony narósł wokół konsoli Microsoftu wiele osób pewnie dziwi się, że chociażby pies z kulawą nogą kupił ten sprzęt. Tymczasem, okazało się, że to godny konkurent dla PlayStation 4. Jesteście ciekawi co najbliższe kilkanaście miesięcy przyniesie dla nowej konsoli Microsoftu? Zapraszam do czytania przecieków.

Na forum NeoGaf pojawił się wątek w którym jeden z użytkowników sypie jak z rękawa informacjami o Xboksie One i planach producenta. Część z tych rewelacji została szybko potwierdzona przez inne media, m.in. The Verge, które zasięgnęło języka u swojego źródła. Oto kilka najistotniejszych przecieków:

 • Forza Horizon ukaże się jesienią 2014 roku, prawdopodobnie we wrześniu. Gra obsłuży rozdzielczość 1080p;
 • Microsoft wypuści białą wersję Xboksa One;
 • Halo 2 Anniversary, stworzony przez tego samego dewelopera co pierwsze Anniversary – 1080p; Wraz z grą otrzymamy kod do bety Halo 5;
 • Quantum Break na święta Bożego Narodzenie 2014 roku;
 • Sunset Overdrive jesienią 2014 roku;
 • Fable Legends latem 2015 roku;
 • Proces produkcyjny nowego Gears of War (Microsoft niedawno kupił tę markę od Epic Games) potrwa około 2,5 roku;
 • Pierwsze DLC do Titanfalla zadebiutuje 45 dni po premierze, następne po 120 dniach;
 • Doczekamy się  też limitowanej edycji konsoli, związanej właśnie z Titanfallem
 • Jeżeli zostanie w tym roku obniżona cena Xboksa One, to możliwe że zostanie on pozbawiony napędu optycznego;
 • Polska doczeka się premiery w „trzecim rzucie”, który jest zaplanowany na październik 2014 roku (niedługo po premierze światowej sam informowalem o tym, że będzie to listopad 2014). Zaczniemy grać razem z Chinami, Czechami, Węgrami, Grecją, Portugalią, Słowacją, Turcją, Arabią Saudyjską, Emiratami Arabskimi, Izraelem, Indiami, Indonezją i Egiptem.

Szkoda że Microsoft nie decyduje się na włączenie nas do „drugiego rzutu”, co oznaczałoby, że konsolę mielibyśmy oficjalnie w Polsce już w kwietniu. Niemniej, dobrych informacji nie brakuje – producent konsoli zastanawia się nad obniżką ceny, więc możliwe jest, że do naszego kraju wejdzie już po obniżce. Poza tym, Quantum Break, jeden z ciekawszych tytułów na wyłączność dla Xboksa One ukaże się jeszcze w tym roku, w co osobiście nie wierzyłem. Oczywiście, pytanie tylko, ile z tych informacji się sprawdzi.

Microsoft póki co oczywiście nie komentuje żadnych z wyżej wymienionych rewelacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaplotkipremieraXbox One