Mobile

Najlepsze aplikacje które ułatwią podróże po Polsce!

Kamil Świtalski
Najlepsze aplikacje które ułatwią podróże po Polsce!
12

Jakiś czas temu przedstawiając wam najlepsze aplikacje na smartfony i tablety które przydadzą się do podróżowania zasugerowaliście, aby stworzyć zbiór programów które przydadzą się do podróżowania po naszym pięknym kraju. No to proszę — kilka tytułów, obok których z pewnością nie możecie przejść obojętnie!

Są już aplikacje, które powinniście doskonale znać. Mam tutaj na myśli Polskie Szlaki, Zamki Polskie oraz Mapę Turystyczną czy Polskę na weekend. O lwiej części poniższych aplikacji już wam kiedyś wspominaliśmy, ale nareszcie zebraliśmy je w jednym miejscu — aby każdy mógł je zawsze szybko odnaleźć i ich niezawodny pakiet mieć zawsze pod ręką!

BusRadar

Platformy: Android, iOS

Wyszukiwarka dalekobieżnych autobusów w Polsce i Europie. Program pomoże nam szybko wyszukać najtańsze trasy, odnaleźć najbliższe przystanki, a także porównać ceny i czas przejazdu poszczególnych przewoźników. Schludnie wykonana, prosta w obsłudze i zawsze pod ręką!

E-podróżnik

Platforma: Android

E-podrożnik to pierwsza (alfabetycznie rzecz ujmując) w naszym zestawieniu kompleksowa platforma, która pozwoli szybko i wygodnie wyszukać połączenia i kupić bilety. Co ważne, to właściwie jedyna aplikacja, poza BusRadarem, która pomoże nam ekspresowo odnaleźć autobusy (m.in. PKS) — także w formie łączonej z innymi środkami transportu. Warto takze mieć na uwadze, że program posiada wsparcie również zagranicznych przewoźników!

JakDojadę

Platformy: Android, iOS, Windows Phone

Mam nadzieję że akurat ten produkt większości z was jest doskonale znany. To prawdopodobnie najpopularniejsza platforma jeżeli chodzi o wyszukiwanie połączeń tramwajowych, autobusowych czy trolejbusowych w polskich miastach. Nieustannie rozwijana i świetnie działająca — nic dodać, nic ująć!

KOLEO

Platformy: Android

KOLEO to platforma stworzona z myślą o podróżujących pociągami. Twórcy serwują nam solidną bazę danych na temat najrozmaitszych połączeń kolejowych. W swojej bazie dają nam możliwość nie tylko wyszukania optymalnych tras, ale także zakupu biletów. Na ten moment wspierają sześcioro przewoźników (POLREGIO (Przewozy Regionalne), PKP SKM w Trójmieście, Arriva RP, Koleje Małopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA), SKPL) — ale już teraz pracują nad tym, aby znalazło się ich tam jeszcze więcej. Warto również mieć na uwadze, że za pośrednictwem aplikacji możemy zapłacić za bilety kartami płatniczymi, kontem na platformie, a także wygodnym BLIK (również bez kodu!).

moBiLET

Platformy: Android, iOS

moBILET to zręcznie przygotowany system mobilny służący do zakupu biletów w komunikacji miejskiej, a także płatności za parking i bilety pociągowe. Same aplikacje może nie urzekają wyglądem, ale są naprawdę łatwe w obsłudze. Niestety — na tle opisywanego kawałek niżej SkyCasha, program oferuje wsparcie mniejszej ilości miejsc, a poza tym niezbędne jest doładowywanie konta usługi.

Polskie Szlaki

Platforma: Android

Polskie szlaki, czyli oficjalna aplikacja popularnego portalu gromadzącego informacje na temat kilku tysięcy atrakcji czekających w naszym pięknym kraju. Co ważne — poza ich spisem, możemy także liczyć na cały zestaw fotografii i opinii użytkowników. Twórcy platformy zaś stale pracują nad poradnikami, pozwalają odnaleźć najbliższe nam atrakcje, gromadzą informacje o bazie noclegowej i szlakach turystycznych. Wszystko to w czytelnej, miłej dla oka formie.

SkyCash

Platforma: Android, iOS

Wierzę że SkyCash jest usługą której większości z was przedstawiać nie trzeba, bo cieszy się bardzo dobrą sławą. I choć, jak wszystko, bywa zawodna, to mimo wszystko na co dzień okazuje się świetnym asystentem pozwalającym kupować bilety na pociągi, komunikację miejską w wielu miastach, a także płacić za postój samochodu. Prosty interfejs, kilka opcji płatności (w tym dodanie karty czy zasilenie naszego konta) i wsparcie dla wielu miejscowości w całym kraju pozwala mu wyraźnie wybijać się na tle konkurencji.

Zamki Polskie

Platforma: Android

Ta aplikacja to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników starych budowli. Jak sam tytuł sugeruje, skupia się na zamkach — z tą niepozorną aplikacją poznamy rozmaite historie z nimi związane, mamy szansę dowiedzieć się wiele na temat królów którzy je zamieszkiwali. Oprócz tego możemy liczyć na całą garść informacji o zamkach: ich dokładne mapy i przewodniki — a wszystko to wzbogacone bogato rozpisaną historię!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu