Ciekawostki

Młodsza wersja Elona Muska wysyła satelitę w kosmos

MH
Marcin Hołowacz
11

Oto niezwykle ciekawa historia Erica Finmana, który w wieku 12 lat zainwestował 1000 dolarów otrzymanych w prezencie od babci.

W co zainwestował mały Eric? W Bitcoiny, których kurs był wtedy na poziomie 12 dolarów. W międzyczasie nastolatek zawarł również umowę z rodzicami, która w skrócie polegała na tym, że jeśli będzie milionerem do 18 roku życia, nie będą go zmuszać aby kontynuował edukację.

Minęło trochę czasu, Eric sprzedał Bitcoiny i założył firmę o nazwie Botangle, która umożliwiała naukę za pośrednictwem wideoczatu. W 2015 roku młody przedsiębiorca znalazł kupca, sprzedał firmę za 300 Bitcoinów, a później… w związku z ich rosnącym kursem został nastoletnim milionerem. Nieźle…

Eric Finman i kosmos

Aktualnie nastolatek jest zainteresowany mniej przyziemnymi tematami, jako że planuje wysłać satelitę w kosmos. Project DaVinci ma pełnić rolę kapsuły czasu, która będzie przedstawiać świat i żyjących na nim ludzi. Na oficjalnej stronie projektu możemy przeczytać, że jego twórcy (grupa nastolatków) potrzebują naszej pomocy, czyli filmików pochodzących od różnych ludzi z całego świata.

Grupie zależy na tym, aby ich kapsuła zawierała co najmniej po jednym filmie z każdego kraju. Może to być spontaniczne wideo przedstawiające ciebie i twoich przyjaciół, jakiś specjalnie przygotowany montaż ukazujący życie w 2017 roku. Przesyłając im filmik można liczyć na to, iż trafi on na orbitę, a więc jest szansa na pozostawienie swojego śladu w przestrzeni kosmicznej (i to bezpłatnie).

Warto dodać, że NASA pomaga w realizacji tego przedsięwzięcia. Inna ciekawostka to fakt, iż Taylor Swift przekazała jedną ze swoich płyt wraz z autografem, żeby mogła trafić do kosmosu. Start ma się odbyć w I kwartale 2018 roku z pomocą rakiety Electron.

Każdy kto chciałby im coś przesłać, może to zrobić korzystając z adresu: projectdavincispaceship.com

Młody Elon Musk?

Podobno Eric Finman chciałby pozostać przy temacie kosmosu na dłużej. Stwierdził, że jeśli mu się powiedzie, to może nawet będzie miał szanse na konkurowanie z takimi firmami jak SpaceX. Tak jak Elon Musk, Finman również jest zainteresowany podróżą na Marsa. Ciekawe jak się potoczą dalsze losy tego nastolatka, milionera i kosmicznego przedsiębiorcy?

Dodam jeszcze, że kiedyś Project DaVinci trafił na Kickstarter, lecz z tego co widzę nie udało się osiągnąć finansowego celu.

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: