Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawostki

Co mężczyźni robią przed urlopem z myślą o wyjeździe?

GU
Grzegorz Ułan
10

Trafiłem dziś na infografikę zrobioną przez HRS na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród Polaków, w której chcieli sprawdzić jak rodacy spędzają urlop. Wyniki tej ankiety nie są jakoś zaskakujące, ale rozbawił mnie wynik pytania z tytułu tego wpisu, pomyślałem więc, że już tak weekendowo możemy się wspólnie pośmiać.

Męska część Czytelników Antyweb pewnie już się domyśla odpowiedzi na to pytanie (nie no, kobieca też, chyba w sumie nawet bardziej), więc w gwoli ścisłości, przytoczę inne ciekawe dane z tej ankiety.

84% badanych planuje urlop w tym roku, najczęściej właśnie na sierpień. Średni czas pobytu to od 8 do 10 dni, a wydatki kształtują się pomiędzy 1000 a 3000 za jedną osobę. Tu już widać podejście mężczyzn do takich wyjazdów, to raczej kobiety są bardziej zorganizowane i już dwa miesiące przed wyjazdem planują wszystko. Mężczyźni zazwyczaj budzą się 3 tygodnie przed wyjazdem:)

Ponad połowa spędza urlop za granicą, 34% w Polsce, natomiast 11% jeszcze nie zdecydowało o tym. Jeśli nie wyjazd, to co? Okazuje się, że 8% badanych spędza urlop na działkach lub u rodziny i znajomych, czytając książki, opalając się czy też nadrabiając zaległości przy pracach ogrodowych.

Ciekawą informacją, ale jak najbardziej zrozumiałą ze względu na napiętą sytuację w tych krajach, jest to, że tylko 1% Polaków odwiedzi w tym roku Egipt i Turcję.

Najpopularniejsze kierunki to Hiszpania i Portugalia, Chorwacja i Włochy. Jeśli chodzi o Polskę, to 40% wybiera polskie wybrzeże. Poza Europą natomiast 5% planuje wylot do obu Ameryk, 9% Azja, 4% Afryka i 1% Australia.

71% Polaków samodzielnie organizuje sobie urlopy, a 18% przez biuro podróży. 67% wybiera wakacje z partnerem, 36% z dziećmi, a 21% ze znajomymi.

Konsekwentnie, również 72% Polaków rezerwuje noclegi online na portalach, tylko 13% poprzez biuro podróży.

Co do wyżywienia, najważniejsze jest śniadanie - 30%, all inclusive wybiera tylko 21% Polaków.

No i na koniec odpowiedź na tytułowe pytanie, kiedy większość kobiet kupuje nowe ubrania, robi się na bóstwo czy uprawia sporty, mężczyźni w przeważającej większości nie robią nic:), tylko cześć z nich podziela zaangażowanie partnerki.

Wracając jeszcze do terminu przygotowań do urlopu, wydaje mi się, że aktywność mężczyzn 3 tygodnie przed wyjazdem, to mocno optymistyczne szacunki.

Źródło: HRS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: