Uncategorized

MłodeLata.pl - wreszcie coś dobrze zrobionego z dobrym pomysłem

Grzegorz Marczak
MłodeLata.pl - wreszcie coś dobrze zrobionego z dobrym pomysłem
38

Wreszcie trafiłem (via Barticz na flakerze) na dobry polski startup w którym właściwie wszystko mi się podoba. Mlodelata.pl to strona na której odnajdziemy klimat dawnych lat,. przypomnimy sobie jak kiedyś w polsce wyglądały pieniądze, czego się słuchało co leciało w telewizji czy też jak wyglądał k...

Wreszcie trafiłem (via Barticz na flakerze) na dobry polski startup w którym właściwie wszystko mi się podoba. Mlodelata.pl to strona na której odnajdziemy klimat dawnych lat,. przypomnimy sobie jak kiedyś w polsce wyglądały pieniądze, czego się słuchało co leciało w telewizji czy też jak wyglądał kiedyś różne miejsca w naszym mieście. Tagline serwisu również jest świetnie dopasowany "Młodość to nie tylko twoja klasa".

Oprócz dobrego pomysłu, serwis jest dobrze wykonany. Przede wszystkim ciekawa grafika która nie wpada w melancholijny ton kojarzący się z wspomnieniami z dawnych czasów (a przecież można by walnąć zdjęcie Gierka i stoczni z komunistycznym hasłem które zepsuły by wszystko) lecz jest bardzo pozytywna i w dobrym ciekawym stylu.Mlodelata od środka to przede wszystkim trzy główne funkcjonalności czyli grupy, galerie i eksponaty. Pomysł na eksponaty jest moim zdaniem świetny - mamy możliwość przypomnieć sobie różnego rodzaju rzeczy z dawnych lat, od czterokołowych wrotek jakie były dostępne za komuny, poprzez modę jaka kiedyś panowała, technikę z dawnych lat, a kończąc na kuchennych i gastronomicznych rozmaitościach takich jak paczka z oranżadą w proszku (od razu przypomniałem sobie ten smak!).

Nie mam wątpliwości, że tego typu serwis znajdzie (jeśli udam mu się wypromować) wielu użytkowników którzy chętnie podzielili by się wspomnieniami z młodości. Czy też powspominali dawne czasy kiedy chodziło się do sklepu nabijać syfony. Jedno co mnie zastanawia to jak długo użytkownik będzie aktywny w takim miejscu i co zrobią autorzy aby zatrzymać na dłużej ludzi?

Tak jak mówiłem chętnie powspominam dawne czasy, wejdę na serwis kilka razy wdam się w jakąś dyskusję o dawnym koncercie Iron Maiden w Polsce itp - tylko, co będzie jak za chwilę te wspominki zaczną mnie nudzić?

W każdym razie MłodeLata.pl to bardzo dobrze zapowiadający się startup, dobrze wykonany, z dobrym pomysłem i moim zdaniem dużymi szansami na osiągnięcie czegoś w polskim internecie, czego oczywiście życzę autorom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup