Uncategorized

Kilka usprawnień Gmail - Undo Send

Grzegorz Marczak
Kilka usprawnień Gmail -  Undo Send
6

Kilkakrotnie zdarzyło mi się wysłać przez przypadek maila w nieskończonej formie (głównie przez przypadek) lub też załączając niewłaściwy plik. Najwidoczniej któryś z inżynierów Google miał podobne problemy ponieważ w zakładce Gmail Labs pojawił się dodatek o nazwie "undo send". Dla przypomnienia ab...

Kilkakrotnie zdarzyło mi się wysłać przez przypadek maila w nieskończonej formie (głównie przez przypadek) lub też załączając niewłaściwy plik. Najwidoczniej któryś z inżynierów Google miał podobne problemy ponieważ w zakładce Gmail Labs pojawił się dodatek o nazwie "undo send". Dla przypomnienia aby aktywować tego typu dodatki i mieć dostęp do Gmail Labs trzeba mieć przełączonego Gmaila na język angielski.Jak sama nazwa wskazuje dzięki rozszerzeniu Undo Send możemy anulować wysłanie konkretnego maila. Mamy na to z tego co rozumiem 5 sekund, po czym mail zostaje ostatecznie wysłany. W chwili obecnej z tego co widzę na obrazku opcję tę możemy zastosować jedynie w momencie kiedy zaraz po wysłani gmaila nie przełączymy się na inny ekran (przy 5 sekundowym czasie to pewnie jeszcze nie jest problem).

Wydaje mi się, że jest to bardzo przydatna funkcja, to co można by moim zdaniem jeszcze poprawić to możliwość ustawienia własnego czasu po którym mail nadal może zostać cofnięty. Pięć sekund to dość mało i ja na przykład nie miał bym problemu gdyby była to 1 czy 2 minuty. Oczywiście takie dodatkowe usprawnienie powoduje, że trzeba by zrobić w samej aplikacji trochę więcej zmian i poprawek więc pewnie się go nie doczekamy.

Z innych ciekawych dodatków do Gmaila mamy też podgląd filmów z youtube, zdjęć z Flickr i Picasa bezpośrednio wewnątrz maila (czyli nie musimy już kilka w linku). Również miły gadżet pozwalający na zaoszczędzenie trochę czasu.

obrazek pochodzi z cnet.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu