13

Mitsubishi przywraca Space Star do oferty! Odświeżony maluch debiutuje w salonach

Najpierw znany było jako rodzinny minivan. W 2014 roku pokazano pierwszą odsłonę Space Stara w wersji auta miejskiego, jednak nie cieszyła się ona wielkim powodzeniem wśród klientów. Dlatego też po 2 latach polski importer postanowił wycofać auto w salonów. Teraz po liftingu wraca, by walczyć o klienta? Największy atut? Atrakcyjna cena.

Słysząc o Mitsubishi Space Star od razu przychodzi na myśl niewielki minivan, który przez wiele lat był rodzinną wizytówką marki. Auto doskonale przyjęte przez rynek znalazło wielką rzeszę fanów i klientów. Jednak już w XXI wieku Mitsubishi postanowiło zastąpić auto dużo mniejszym produktem. Miejskie autko pojawiło się również w Polsce, jednak nie cieszyło się dużą popularnością. Po dwóch latach sprzedaży zostało wycofane z oferty lecz po kuracji odświeżającej wraca. Jego największym atutem z pewnością może stać się atrakcyjna cena.

Największą zaletą Mitsubishi Space Star będzie niska cena

Przy okazji faceliftingu w miejskim Mitsubishi zmieniono wiele elementów. Przede wszystkim znacząco poprawiono wygląd auta. Pierwsze skojarzenia z modelem przed odświeżeniem skręcały w stronę myśli o modelu zaprojektowanym 10 lat wcześniej i nie dopuszczonym do produkcji. W tym wypadku jest dużo lepiej. Karoseria nabrała bardziej zdecydowanych kształtów, co upodobniło małego Space Stara do większego ASX. Również z tyłu przestylizowano zderzak czy tylne lampy. Całość wygląda dużo nowocześniej.

Również w środku wprowadzono szereg zmian. Przeprojektowano deskę rozdzielczą, poprawiono materiały wykończniowe i dodano kilka nowinek – m.in. od teraz można zamówić również nawigację satelitarną czy system multimedialny z dotykowym ekranem. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdziemy również takie pozycje jak podgrzewane siedzenia, bezkluczykowy dostęp oraz biksenonowe reflektory przednie. Wnętrze nadal pozostało przestronne i w dosyć komfortowych warunkach podróżować może nawet pięć dorosłych osób.

Znacznie rozbudowano wyposażenie Mitsubishi Space Star

Pod maską pracować może jeden z dwóch silników benzynowych. Mowa tutaj o wolnossących i małolitrażowych jednostkach. Słabszy o pojemności 1.0 l generuje 71 KM – mocniejszy oferuje 80 KM z 1.2 l. W obu przypadkach moc przenoszona jest na przednie koła poprzez 5-stopniową przekładnię manulaną, lecz z mocniejszym benzyniakiem można zamówić również bezstopniową przekładnię INVECS-III CVT.

Mitsubishi Space Star z pewnością będzie jednym z bezpieczniejszych w swojej klasie

Prawdziwą rewolucją można nazwać sferę bezpieczeństwa nowego Space Stara. Oparta ona została o strukturę nadwozia RISE opatentowaną przez Mitsubishi. Na pokładzie miejskiego auta znajdziemy m.in. 6 poduszek powietrznych (w tym kurtyny oraz boczne), system kontroli trakcji, układ stabilizacji toru jazdy, ABS z elektronicznym systemem rozdziału siły hamowania, układ wspomagania i ostrzegania nagłego hamowania.

5-letnia gwarancja Mitsubishi Space Star z pewnością przyciągnie kierowców

Aby stać się właścicielem nowego Mitsubishi Space Star (objętego 5-letnią gwarancją!) trzeba liczyć się w wydatkiem minimum 39 990 zł. W tej wersji otrzymamy elektrycznie przednie szyby oraz lusterka boczne, komputer pokładowy, ABS, ESP wraz z kontrolą trakcji, światła do jazdy dziennej i sześć poduszek powietrznych. To bardzo bogate wyposażenie jak na wersję podstawową za niecałe 40 000 zł.

Odświeżony Mitsubishi Space Star zadebiutuje podczas Poznań Motor Show na początku kwietnia.