Motoryzacja

Skoda będzie szkolić przyszłych kierowców sportowych modeli: rusza projekt Akademia RS

Marek Adamowicz
Skoda będzie szkolić przyszłych kierowców sportowych modeli: rusza projekt Akademia RS
6

Współczesne samochody stają się coraz szybsze, a przez to kierowcy muszą wykazywać się coraz większymi umiejętnościami. Dlatego też Skoda przygotowała bardzo ciekawą propozycję dla przyszłych właścicieli najszybszych modeli. Kupując usportowione samochody z rodziny RS taki będzie mógł odbyć specjalny kurs podnoszący jego technikę jazdy.

W tej chwili program ogranicza się do najszybszych odmian Octavii - mowa tutaj o wersjach RS. Stały się one nieodłączną częścią oferty. Dlatego też polski oddział przygotował specjalny program szkoleniowy, który przygotowany został dla klientów wybierających najszybsze odmiany kompaktowego auta z Czech.

"W ofercie marki Skoda od wielu lat znajdują się modele RS, a zainteresowanie nimi z roku na rok rośnie. Między innymi z uwagi na ten trend, Skoda Auto Szkoła oferować będzie nowe szkolenie pod nazwą 'Akademia RS'. Ma ono na celu nie tylko zaznajomienie odbiorców z zaletami tej specjalnej wersji modelowej, ale też rozwój umiejętności uczestników szkolenia w obrębie bezpiecznej i dynamicznej jazdy" - mówi Michał Cabaj, kierownik ds. komunikacji marki Skoda.

Szkolenie obejmuje m.in. praktyczną demonstrację działania pokładowych systemów bezpieczeństwa takich jak: XDS+ (zaawansowana blokada mechanizmu różnicowego), ESC Sport (układ stabilizacji toru jazdy, znany jako ESP) czy ASR (system zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania). Dzięki temu kierowcy sportowych Octavii RS lepiej poznają swoje samochody i będą dokładniej wiedzieć jakie są możliwości świeżo kupionych aut. W każdym szkoleniu rad udzielać będzie m.in. Mikołaj Marczyk, który od nowego sezonu zostanie rajdowym kierowcą zespołu Skoda Polska Motorsport.

Szkolenia w ramach Akademii RS odbywać się będą na poznańskim obiekcie należącym do Skoda Auto Polska - Skoda Autodrom Poznań. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów do szkolenia techniki jazdy. Instruktorami będą profesjonalni trenerzy, posiadający cetryfikaty ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Branderburg, co pozwala im uprawnienia do prowadzenia tego typu ćwiczeń w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy na terenie całej Europy.

Jeśli chciałbyś kupić Skodę Octavię RS możesz zdecydować się na jedną z trzech wersji: 2.0 TSI 230 KM/350 Nm, 2,0 TSI 245 KM/370 Nm oraz 2.0 TDI 184 KM/380 Nm momentu obrotowego. Cenniki zaczynają się od 109 560 zł

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu