Felietony

Miso czyli taki check in dla filmów i seriali TV

Grzegorz Marczak
Miso czyli taki check in dla filmów i seriali TV
2

Autorem posta jest Łukasz Mantiuk goMiso.com to kolejny gadżet, który poszerza skalę naszego internetowego ekshibicjonizmu. W chwili obecnej można poinformować naszych znajomych praktycznie o każdym aspekcie naszego życia – począwszy od tego, czego słuchamy (np. last.fm), gdzie jesteśmy (fours...

Autorem posta jest Łukasz Mantiuk

goMiso.com to kolejny gadżet, który poszerza skalę naszego internetowego ekshibicjonizmu. W chwili obecnej można poinformować naszych znajomych praktycznie o każdym aspekcie naszego życia – począwszy od tego, czego słuchamy (np. last.fm), gdzie jesteśmy (foursquare) po to, co oferuje nam właśnie goMiso.com – co aktualnie oglądamy w czasie rzeczywistym.

Po zarejestrowaniu się i dodaniu kilku podstawowych informacji o sobie, możemy zacząć używanie Miso. Aby to zrobić, należy znaleźć film bądź serial, który oglądamy i zaznaczyć button ‘check in’ i to wszystko.

Podstawowa opcja to publikowanie takich ‘checków’ tylko na goMiso.com, ale jeśli w opcjach dodamy swoje konta z Twittera i Facebooka, możliwości będą szersze. Każda taka publikacja wiąże się ze zdobywaniem punktów – jeden check na Miso to 1 pkt, dodanie tego na Twitterze to kolejny i Facebooku to jeszcze jeden. Jeśli dodamy również komentarz, otrzymamy punkt kolejny. I tak za jedno ‘zacheckowanie’ przy danym filmie możemy zdobyć maksymalnie cztery punkty. Potem tworzone są rankingi na tej podstawie.Rangi

Miso pozwala również na zdobywanie przeróżnych, czasem bardzo zabawnych, rang. Jeśli oglądamy sporo seriali, otrzymamy rangę ‘TV Newbie’ na początku, później ‘TV Fan’ i tak dalej. Takich rang jest mnóstwo, od ‘Drama Rookie’ (jak oglądamy mnóstwo dramatów) po ‘Comedy Rookie’ (fani komedii). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie zdobycia i takiej, i takiej rangi. Wszystko zależy od tego, co oglądamy, co publikujemy.

Więcej możliwości

Oczywiście, jest też kilka podstawowych możliwości, które umilają korzystanie z Miso. Można ‘śledzić’ ulubione seriale (w ten sposób mamy je na naszej tablicy i szybszy dostęp do nich), można dodawać znajomych, są nawet znane z Facebooka ‘Like’i. Bardzo łatwo również zostad moderatorem (zmiana plakatów, nazw, dodawanie obsady i poszczególnych odcinków) – wystarczy byd użytkownikiem portalu jakiś czas i napisad e-mail do administracji. Odpisują dosyd szybko i dają podstawowe możliwości moderacji. Dodawanie filmów i seriali jest dostępne dla każdego i nie trzeba być moderatorem.

Podsumowując, goMiso.com to interesujący gadżet dla wszystkich uzależnionych od Internetu. To również ciekawy pomysł na notowanie tego, co i ile razy już oglądaliśmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFacebook