Felietony

Minecraft wychowywał, teraz będzie uczył w szkołach. Oficjalnie, ze wsparciem Microsoftu

Paweł Winiarski
Minecraft wychowywał, teraz będzie uczył w szkołach. Oficjalnie, ze wsparciem Microsoftu
8

Minecrafta nikomu przedstawiać nie trzeba. Dla niektórych niezrozumiały fenomen, dla innych jedna z najważniejszych gier ostatnich lat. Ale zapewne niewielu wie, że istnieje coś takiego, jak MinecraftEdu - przeznaczona do szkół, edukacyjna wersja gry. Microsoft właśnie odkupił ją od twórców i zamier...

Minecrafta nikomu przedstawiać nie trzeba. Dla niektórych niezrozumiały fenomen, dla innych jedna z najważniejszych gier ostatnich lat. Ale zapewne niewielu wie, że istnieje coś takiego, jak MinecraftEdu - przeznaczona do szkół, edukacyjna wersja gry. Microsoft właśnie odkupił ją od twórców i zamierza sprzedawać ją szkołom na większą skalę.

MinecraftEdu to specjalna wersja przeznaczona dla szkół - w tworzeniu jej zawartości pomagali nauczyciele. Używany w ponad 40 krajach, stworzony przez firmę TeacherGaming program zmieni swoją nazwę na Minecraft: Education Edition i będzie sprzedawany przez Microsoft za 5 dolarów od ucznia za rok użytkowania. Abonamentowy dostęp jest przeciwieństwem tego, jak MinecraftEdu był sprzedawany dotychczas - ustalano liczbę uczniów z niego korzystających i na tej podstawie wyliczano jednorazową cenę za produkt.

Minecraft: Education Edition ma zaoferować uczniom i nauczycielom lepsze mapy ze współrzędnymi oraz możliwość importowania i eksportowania światów, a także możliwość prowadzenia rozgrywki sieciowej dla 40 osób.

Szkoły, które już posiadają MinecraftEdu będą mogły wciąż z niego korzystać, otrzymają ponadto rok darmowego dostępu do Minecraft: Education Edition od razu po jego wypuszczeniu. Poprzednia wersja programu ma być ponadto wspierana przez Microsoft - nie wiadomo jednak jak długo. Koncern z Redmond odkupił produkt, nie wykupił natomiast firmy TeacherGaming, która będzie kontynuować prace nad KerbalEdu, edukacyjną wersją Kerbal Space Program.

Jak doskonale widać wchłonięcie przez Microsoft firmy Mojang (twórcy Minecrafta) nie było jedynym krokiem związanym z popularną marką i fajnie, że gigant kontynuuje promowanie Minecrafta na szeroką skalę. Oczywiście logicznym jest, że chodzi przede wszystkim o pieniądze, a pewnie i przy okazji promocję innych produktów przeznaczonych dla szkół - takich, jak Office czy Skype. Im więcej aplikacji, tym większa możliwość zachęcania takich placówek promocyjnymi pakietami, co powinno pozytywnie odbić się na ogólnej sprzedaży. A MinecraftEdu jest dobrym przykładem, że gra może przynosić frajdę,a przy okazji uczyć. Chociażby projektowania przestrzennego, matematyki, fizyki, języków czy programowania.

Minecraft: Education Edition ma pojawić się na rynku latem i umożliwić sprawdzenie jego możliwości dzięki darmowej wersji próbnej lub darmowemu okresowi próbnemu.

grafika: 1

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft