Windows

Miejmy nadzieję, że to właśnie jest Lumia 1030

JS
Jakub Szczęsny
16

Na tę chwilę Microsoft ma uzupełnione wszystkie "standardowe" serie telefonów. Zostały tylko te "powyżej tysiąca", a zatem jeden fotograficzny smartfon oraz dwa phablety. Wygląda na to, że prace nad nowym telefonem od Microsoftu już trwają - zdjęcia pochodzące z fabryki w Chinach jednoznacznie wskaz...

Na tę chwilę Microsoft ma uzupełnione wszystkie "standardowe" serie telefonów. Zostały tylko te "powyżej tysiąca", a zatem jeden fotograficzny smartfon oraz dwa phablety. Wygląda na to, że prace nad nowym telefonem od Microsoftu już trwają - zdjęcia pochodzące z fabryki w Chinach jednoznacznie wskazują na to, że pojawiły się już egzemplarze testowe wyświetlaczy dla 5-calowego smartfona z Windows Phone.

Jak wskazałem powyżej, prawdopodobnie jest to zaczątek produkcji wyczekiwanej przez rynek Lumii 1030. Istnieje niewielka szansa na to, że ów wyświetlacz nie trafi do żadnego urządzenia Microsoftu - znajdzie natomiast miejsce w smartfonie innego producencta. Tak wczesna faza produkcji smartfona jednak dziwnie przekonuje mnie, że raczej mamy do czynienia z wyświetlaczem wyczekiwanej, fotograficznej Lumii 1030.

Spekulacje na temat Lumii 1030 trwają - mówi się, że przejmie ona nieco funkcji z anulowanego projektu "McLaren" - telefonu obsługującego gesty 3D wykonywane nad telefonem. Do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego Microsoft porzucił to urządzenie. Być może chciał zrobić miejsce dla Lumii 830 i HTC One M8 for Windows? To bardzo prawdopodobne.

Jednego możemy być jak na razie pewni - w najbliższym czasie Microsoft nie zaprezentuje żadnego nowego telefonu. Najprawdopodobniej okres kolejnych premier przypadnie na wiosnę przyszłego roku, kiedy to na rynku zadebiutuje Windows 10. Wraz z nim lub tuż po nim świat ujrzy Windows 10 dla urządzeń mobilnych, który jak twierdzi sam Microsoft, znajdzie się w każdym dotychczasowym urządzeniu z Windows Phone 8. Niewykluczone, że Lumia 1030 będzie jednym z pierwszych urządzeń mobilnych Microsoftu opartych na nowej wersji systemu mobilnego.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu