Windows

Przyłapano Cortanę w Windows 10 build 9879

Jakub Szczęsny
Przyłapano Cortanę w Windows 10 build 9879
3

Wygląda na to, że najbliższe kompilacje mogą przynieść ze sobą bardzo wczesną wersję Cortany. Wiadomo było, że jeszcze przed udostępnieniem publicznego "Technical Preview" w testach znajdowała się owa asystentka, co mieliśmy zresztą szeroko udokumentowane na zrzutach ekranowych. Niektórzy użytkownic...

Wygląda na to, że najbliższe kompilacje mogą przynieść ze sobą bardzo wczesną wersję Cortany. Wiadomo było, że jeszcze przed udostępnieniem publicznego "Technical Preview" w testach znajdowała się owa asystentka, co mieliśmy zresztą szeroko udokumentowane na zrzutach ekranowych. Niektórzy użytkownicy doszukali się natomiast ustawień ściśle powiązanych z Cortaną.

To, że ślady asystentki znajdują się we wczesnych kompilacjach Windows 10 wiedzieliśmy już od września. W tej fazie prac mieliśmy dowody na to, że Cortana obsłuży proste funkcje takie, jak inteligentne przypomnienia. Nie będą one tylko ściśle powiązane z godziną, ale także i stanem urządzenia - np. jeżeli Windows wykryje, iż obecnie znajdujemy się w sklepie, a jako przypomnienie mieliśmy zapisane np: "kup banany, gdy będę w sklepie tu i tu", Cortana uruchomi przypomnienie. Właściwie, to ta funkcja inteligentnej asystentki funkcjonalnie nie będzie różnić się od tego, co znajdziemy w Windows dla smartfonów. To, co będzie dzielić wersję "komputerową" od "smartfonowej" będzie natomiast wygląd - tutaj spodziewamy się wystąpienia Cortany w formie podobnej do wysuwanego paska Charms Bar. Zostanie ona także z pewnością mocno powiązana z wbudowaną w system wyszukiwarką Bing.

Obecny przeciek natomiast potwierdza, iż prace nad Cortaną wrą. W ustawieniach komputera pod przyciskiem "Privacy" można odnaleźć pozycję "Cortana ans Speech". Użytkownik w ramach tych funkcji może wyczyścić spersonalizowane dane na swoim urządzeniu. Aby przenieść się do ustawień Cortany dla Windows 10, należy uruchomić "zPC Settings", który to oferuje trochę więcej funkcji, niż standardowa aplikacja do ustalenia ustawień systemu w wersji Technical Preview.

Grafika: 1, 2

Źródło: Microsoft News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu