Microsoft

Microsoft może nie wydać DirectX 12 dla Windows 7

Jakub Szczęsny
Microsoft może nie wydać DirectX 12 dla Windows 7
55

Wcześniej w tym miesiącu, czołowy pracownik AMD, Richard Huddy zasugerował, że Windows 7 nie znajdzie się w gronie systemów, dla których zostanie wydany kolejny DirectX. To oznaczałoby znaczne ograniczenie najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego Microsoftu - straciłby on wiele na znaczeniu...

Wcześniej w tym miesiącu, czołowy pracownik AMD, Richard Huddy zasugerował, że Windows 7 nie znajdzie się w gronie systemów, dla których zostanie wydany kolejny DirectX. To oznaczałoby znaczne ograniczenie najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego Microsoftu - straciłby on wiele na znaczeniu w oczach twórców pecetowych gier. Microsoft natomiast w ten sposób mógłby rozpocząć marginalizowanie produktu, który nie tylko był dla niego źródłem sukcesu - dzisiaj zamienia się on także i w kulę u nogi.

Huddy powiedział "nieco za dużo" podczas PDXLAN w trakcie swojej prelekcji. Jego wypowiedź brzmiała: "Jednego nie można oczekiwać od DirectX 12. Tak, nie zostanie on wydany dla Windows 7". Od tej wypowiedzi dziwnie wykręca się AMD, które stwierdza dla GameSpot, iż Richard nie jest osobą najlepiej poinformowaną w tej kwestii i nie powinien w ogóle rozpoczynać takich spekulacji. Nie ma także wiedzy na temat polityki wydawniczej Microsoftu. Ok, to w takim razie po co w ogóle zaczynał ten temat?

Możliwości są dwie - albo Huddy popełnił głupotę i: albo trafi z planami Microsoftu i gigant uzna, że czas Windows 7 zakopać w piachu, albo w Redmond popukają się w czoło i DirectX 12 dla Windows 7 zostanie wydany.

Druga możliwość trąca nieco teorią spiskową, ale jak dla mnie jest dużo bardziej prawdopodobna. Zwłaszcza, że Huddy nie jest głupi i według mnie bez powodu nie zaczynałby tego tematu. Microsoft ustami pracownika AMD może sondować rynek - bada, jak wpłynie na jego wizerunek wieść o tym, iż może on zacząć marginalizować "siódemkę". Gigant obecnie musi uważać na wizerunkowe pożary i ostrożnie wprowadzać kontrowersyjne zmiany, mimo, że ostatnio mocno zaplusował .NET-em jako open source i Windows 10 dla wszystkich dotychczasowych smartfonów z "ósemką". Takie działanie jest akurat bardzo bezpieczne - w temacie DX12 wypowiada się ktoś niezwiązany z Microsoftem, gigant bada odpowiedzi na te doniesienia, a następnie AMD pokrętnie wymiguje się od tych spekulacji pozostawiając sprawę otwartą.

Grafika: 1, 2

Źródło: GameSpot, Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu