Microsoft

Microsoft wycenił swoją składaną klawiaturę, która będzie współpracować także z Windows Phone

Jakub Szczęsny
Microsoft wycenił swoją składaną klawiaturę, która będzie współpracować także z Windows Phone
26

Na wczorajszej konferencji miała miejsce prezentacja nowej klawiatury Bluetooth od Microsoftu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podczas prezentacji korzystano z niej także w połączeniu z telefonem komórkowych - do tej pory było to absolutnie niemożliwe. Owa funkcja zadebiutuje także...

Na wczorajszej konferencji miała miejsce prezentacja nowej klawiatury Bluetooth od Microsoftu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podczas prezentacji korzystano z niej także w połączeniu z telefonem komórkowych - do tej pory było to absolutnie niemożliwe. Owa funkcja zadebiutuje także wcześniej, niż myśleliśmy - początkowo mówiono o zaimplementowaniu obsługi klawiatur w Windows 10 dla urządzeń mobilnych. Teraz wiadomo, że ta funkcjonalność pojawi się już w Update 2 dla Windows Phone 8.1.

Oprócz tego, naturalnie klawiatura będzie także współpracować z innymi systemami operacyjnymi. Udostępnienie tej funkcjonalności w kontekście takich urządzeń jak Lumia 1320, 1520, czy też 640 XL ma kluczowe znaczenie. Wraz z premierą Windows 10 zapewne otrzymamy dostęp do nowej wersji mobilnego Office'a jako Universal App, a tam obsługa tego pakietu jedynie za pomocą dotyku to... marnotrawstwo. Edytowanie, tworzenie dokumentów może być z powodzeniem równie komfortowe na smartfonie, jak i na komputerze osobistym.

Universal Foldable Keyboard rozwiązuje jeden z problemów, z którymi borykam się podczas dłuższych wyjazdów. Trudno mi jest wziąć ze sobą pełną klawiaturę, do której jestem przyzwyczajony - stronię od pisania na klawiaturach zintegrowanych z ultrabookami. Ponadto, swojej klawiatury chcę używać na każdym urządzeniu, jakie mam, stąd kwestia jej uniwersalności także jest dla mnie bardzo ważna.

Klawiatura nie jest duża - rozłożona mierzy sobie 295,1mm x 125,3 mm. Złożona, wygodnie zmieści się w torbie i może by swobodnie przenoszona. Co ważne - klawisze są wodoodporne, zatem nie będziemy musieli się martwić o to, że niechcący uszkodzimy owe akcesorium.

Cena jednak zwala z nóg - nie po raz pierwszy zresztą, jak chodzi o produkty Microsoftu. 99,95 dolara za zestaw to dużo jak na klawiaturę Bluetooth - ta ma być dostępna "bardzo niedługo" w sklepach. W Polsce zapewne przełoży się to na cenę na poziomie około 350-400 złotych. Fajne i uniwersalne akcesorium, ale szczerze powiedziawszy, nie wydałbym tyle na klawiaturę. Tak po prostu.

Grafika: 1, 2

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WindowsWindows Phone