Microsoft

Microsoft Teams właśnie stały się lepsze do pracy w zespole i nad projektami

Konrad Kozłowski
Microsoft Teams właśnie stały się lepsze do pracy w zespole i nad projektami
2

Rozwój Microsoft Teams idzie jak burza. Nie wszystkie wyczekiwane funkcje trafiają do aplikacji, ale przewodnik i projekty można uznać za użyteczne nowości.

W perspektywie dalszej pracy zdalnej przez wiele przedsiębiorstw w ramach mniejszych i większych zespołów narzędzia do komunikacji stają się kluczowym elementem. W poprzedzających pandemię miesiącach rozwiązanie Microsoftu goniło konkurencję, między innymi w postaci Slacka, ale gwałtowna zmiana w naszej codzienności spowodowała, że po komunikator giganta sięgnęła spora liczba placówek edukacyjnych oraz firm. Teams notują fantastyczne wyniki, jeśli chodzi o popularność, dlatego Microsoft stara się nadążyć za rosnącymi potrzebami i oczekiwaniami użytkowników.

Teams z nowym wyglądem wypadają świetnie. Microsoft kuje żelazo póki gorące

Już w listopadzie pierwsi użytkownicy będą mieli możliwość przetestować nowy wygląd Teamsów w przeglądarce, gdzie pojawi się styl Fluent Design. Czy i kiedy doczekamy się zmian w aplikacjach desktopowych oraz mobilnych? Na to pytanie jeszcze odpowiedzi nie znamy, ale dla zaangażowanych użytkowników ważniejszą nowością są chyba dodatkowe funkcje aplikacji Teams, a te właśnie zapowiedział Microsoft.

Projekty i przewodnik - zarządzanie projektami wewnątrz Microsoft Teams

Projekty i przewodnik w Microsoft Teams odpowiadają za możliwość zarządzania planowanymi działaniami. Są one dodawane jako karty kanałów w aplikacji - każdy obecny na danym kanale będzie dysponował dostępem do tej karty. Teams zintegrowane zostało więc z programami Project dla sieci Web i przewodnik, ale można z nich teraz korzystać bez opuszczania komunikatora.

Aplikacja Projekt pozwala organizować i planować projekty z automatycznym zarządzaniem terminami, a wszystko w celu osiągnięcia lepszej wydajności w ramach zespołu i najlepszego wykorzystania zasobów. Przewodnik natomiast (w oryginale Roadmap) to narzędzie, które ułatwi prowadzenie kilku projektów jednocześnie - oferuje wygodny podgląd postępów w pracach na wielu poziomach, pozwalając też na wygodne i szybkie łączenie projektów, a także dzielenie się  aktualnym statusem.

Rozwój Teams nabiera tempa. Fantastyczne udoskonalenia wkrótce dla wszystkich!

Jeśli uważacie, że takie narzędzia są dla Was, to Microsoft przygotował krótki poradnik omawiający w jaki sposób można wykorzystać opisane powyżej funkcje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu