Microsoft

Dwie nowości w Microsoft Teams, z których będziecie bardzo zadowoleni

Konrad Kozłowski
9

Microsoft Teams zyskają dwie świetne nowe funkcje: dymki czatów oraz dynamiczny widok sprawią, że z aplikacji będzie się korzystało znacznie wygodniej.

Popularność Teams wystrzeliła w ostatnich miesiącach, a Microsoft niezwykle dynamicznie rozwija swoją aplikację wprowadzając do niej sporo zmian i nowości. Dwie z nich, które już niedługo będą dla Was dostępne, znacząco wpłyną na to, jak korzysta się z komunikatora.

Dymki czatu w Microsoft Teams w trakcie rozmowy

Wszyscy wiemy, że w trakcie rozmów głosowych, a tym bardziej wideorozmów, prowadzenie konwersacji w okienku czatu lub chociażby śledzenie jej na bieżąco nie było łatwym zadaniem, niektórzy wręcz przegapiali niektóre aktywności. Wkrótce użytkownicy Teams będą mogli skorzystać z tak zwanych dymków czatu. Te wyświetlane będą ponad trwającą rozmową audio lub wideo, dzięki czemu przez cały czas możliwe będzie branie udziału w konferencji online i jednocześnie pozostawać na bieżąco z dyskusją tekstową, w której można także wziąć udział.

Signal będzie służył do przesyłania kryptowalut?

Lepszy, dynamiczny widok w trakcie rozmów wideo i audio

Druga z wprowadzanych nowości to dynamiczny widok rozmowy, który właśnie trafia do publicznej wersji testowej aplikacji. Po aktualizacji na pewno zauważycie, że zawartość okna w trakcie rozmowy z wieloma uczestnikami będzie znacznie bardziej dynamiczna i zależna od aktywności użytkowników. Za przykład podawany jest widok w trakcie prezentacji, gdy lepiej widoczna jest osoba występująca oraz wszyscy inni. Jednocześnie jednak udało się zwiększyć obszar, na którym wyświetlana jest zawartość ekranu lub prezentacja. Jeśli zapragniecie skupić się na jednej osobie, to będzie możliwe jej przypięcie na szczycie listy miniaturek.

Nowości Slacka brzmią jak najgorszy koszmar. Nie zamieniajmy komunikatora w skrzynkę e-mail

Teraz inni uczestnicy są bowiem wyświetlani w bocznym panelu po prawej stronie, a nie poniżej prezentacji. Jeżeli uaktywnimy też widok czatu, to rozmówcy znajdą się nad prezentacją, zamiast pod nią. Nareszcie zdecydowano też o zmniejszeniu kafelków z miniaturkami osób, które nie mają aktywnej kamery i wyświetlane są tylko ich zdjęcia profilowe/inicjały.

WhatsApp nie próżnuje – trwają zaawansowane prace nad nową funkcją…

Opisane powyżej nowości powinny trafić do użytkowników Microsoft Teams w najbliższym czasie.

Źródła: onMSFT, WindowsCentral

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu