Microsoft

Składany Microsoft Surface ze wsparciem aplikacji z Androida już w przyszłym roku

Piotr Kurek
Składany Microsoft Surface ze wsparciem aplikacji z Androida już w przyszłym roku
2

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat składanego urządzenia Surface, nad którym od dłuższego czasu pracuje Microsoft. Nowy sprzęt ma zadebiutować już niedługo i oferować będzie dość zaskakujące rozwiązania.

Kilka miesięcy temu Albert w swoim tekście Kto zaryzykuje jako kolejny ze składanym smartfonem? Gdzie ten Surface Phone? wspominał o wnioskach patentowych złożonych przez Microsoft do amerykańskiego regulatora. Chodzi o urządzenie składające się z dwóch paneli z ekranami, które łączą się specjalnym zawiasem. O nowym sprzęcie firmy z Redmond mówi się od dłuższego czasu i jak podaje min. serwis CNET, wewnętrzne prezentacje składanego Surface’a, o kodowej nazwie Centaurus, miały miejsce na początku czerwca. Dziś, dzięki analitykom z firmy IHS Markit, dowiadujemy się o tym sprzęcie nieco więcej.

Zobacz też: Microsoft Andromeda: 3 powody przeciw, jeden ogromny za

Pamiętacie Microsoft Andromeda? Kieszonkowe, składane urządzenie, wyposażone w dwa ekrany i specjalną wersję systemu Windows 10? O takim sprzęcie często mówiono w zeszłym roku. Projekt ten najprawdopodobniej został zawieszony lub całkowicie porzucony, a w jego zastępstwie przygotowywany jest wspomniany Centaurus. Specjalnie zmodyfikowany Microsoft Surface wyposażony w dwa 9-calowe ekrany o proporcjach 4:3 ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 r. lub najpóźniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Sprzęt wykorzystywać ma 10-nanometrowy procesor Intel Lakefield i działać będzie na zmodyfikowanym systemie Windows 10 — Windows Core OS, który ma być przystosowany do urządzeń wyposażonych w dwa ekrany.

Co ciekawe, sprzęt ten będzie obsługiwał aplikacje przygotowywane z myślą o Androidzie oraz oferował dostęp dla usług sieciowych Apple iCloud. A te zostały mocno usprawnione dzięki wprowadzonej niedawno nowej aplikacji — iCloud dla Windows, o której więcej przeczytacie w tekście Konrada. Informacje przesłane do serwisu Forbes pochodzą ze wspomnianej wyżej firmy analitycznej IHS Markit, która swoje źródła określa jako bliskie łańcuchom dostaw komponentów przeznaczonych do nowej wersji Surface'a. Redakcja kontaktowała się z przedstawicielami Microsoft, jednak rzecznik nie chciał komentować całej sprawy.

Zobacz też: Na jedną z ciekawszych odmian Windows jeszcze poczekamy

Źródło: Forbes

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu