Microsoft

Microsoft rozpoczyna produkcję Surface'a Pro 4 - sprzęt pojawi się nieco później, niż myśleliśmy

Jakub Szczęsny
Microsoft rozpoczyna produkcję Surface'a Pro 4 - sprzęt pojawi się nieco później, niż myśleliśmy
16

Myśląc o linii Surface mam na myśli urządzenia, na których Microsoft pokazuje pełnię możliwości swojej nowej platformy. Obstawialiśmy, że nowy Surface powinien pojawić się albo w trakcie premiery Windows 10 dla pecetów, albo przy okazji wypuszczenia na rynek Windows 10 Mobile oraz dedykowanych jemu...

Myśląc o linii Surface mam na myśli urządzenia, na których Microsoft pokazuje pełnię możliwości swojej nowej platformy. Obstawialiśmy, że nowy Surface powinien pojawić się albo w trakcie premiery Windows 10 dla pecetów, albo przy okazji wypuszczenia na rynek Windows 10 Mobile oraz dedykowanych jemu smartfonów Lumia. Okazuje się, że na nowe urządzenie z tej linii przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Business Korea oraz japoński Engadget podają, iż Microsoft wraz z producentami sprzętu zamówili dużą liczbę pojemnych dysków SSD, które mają korzystać z technologii NVME od Samsunga. Takie dyski potrafią osiągnąć prędkość przesyłania danych nawet do 2 GB/s - czyli będą one szybsze od tych zastosowanych w poprzedniej generacji, która osiąga "marne" 600 MB/s

Wychodzi zatem na to, że Surface Pro 4 wraz z bardzo mocnymi podzespołami będzie kontynuować ideę oferowania mocnych sprzętów - z wykorzystaniem technologii Samsunga nowy Surface będzie poważną propozycją także dla iPadów oraz MacBooków. Patrząc na to, jak rozwijała się cała seria sprzętów Microsoftu, należy przyznać, że w Redmond (z pomocą producentów, którzy działali na zlecenie giganta) odwalono kawał dobrej roboty. Surface'y najpierw wyśmiewane stały się urządzeniami naprawdę dojrzałymi i wygląda na to, że wraz z kolejną generacją zostanie to jednoznacznie udowodnione. W kolejnej generacji spodziewamy się ponadto ulepszonego rysika oraz kamery z Intel RealSense.

Poza tym, pojawienie się kolejnego Surface'a pozwoli obniżyć cenę poprzedniej generacji, która sprawuje się również naprawdę dobrze. A to może znacząco podkręcić sprzedaż "trójki", która do serii urządzeń Microsoftu wniosła akurat najwięcej dobrego.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu