Windows

Microsoft przyspiesza - nowy build dla Windows 10 Mobile już dostępny

Jakub Szczęsny
Microsoft przyspiesza - nowy build dla Windows 10 Mobile już dostępny
16

Niespodzianka dla osób uczestniczących w programie Windows Insider - w czwartek wieczorem pojawiła się do pobrania kolejna kompilacja Windows 10 Mobile oznaczona jako "10149". Na próżno szukać w niej przełomowych nowości - przede wszystkim skupiono się na naprawieniu sprawiających problemy funkcji....

Niespodzianka dla osób uczestniczących w programie Windows Insider - w czwartek wieczorem pojawiła się do pobrania kolejna kompilacja Windows 10 Mobile oznaczona jako "10149". Na próżno szukać w niej przełomowych nowości - przede wszystkim skupiono się na naprawieniu sprawiających problemy funkcji. Aktualizacja dostępna jest w szybkim łańcuchu (fast ring) dostarczania kolejnych uaktualnień - jeżeli jeszcze jej nie zainstalowaliście, powinniście się z nią zapoznać.

W nowej wersji systemu znalazły się m. in. szybkie przełączniki w pasku powiadomień - teraz obsługujące również latarkę oraz przycisk aktywacji/dezaktywacji danych mobilnych. Ponadto, Microsoft Edge ostatecznie zastępuje już Internet Explorera i dostarcza nam to, co powinno się w nim znaleźć dużo wcześniej. Pasek adresu wędruje "na swoje miejsce" i jest obecny od teraz na dole ekranu. To oczywiście bardzo mnie cieszy, bowiem umiejscowienie paska adresu w IE było tym, co przemawiało za tą mobilną przeglądarką. Pojawiły się również aktualizacje dla takich aplikacji jak Calendar, Outlook Mail, serii MSN, Movies & TV oraz Music. Microsoft utrzymuje również, że wdrożono kolejne poprawki względem interfejsu oraz wydajności całego systemu.

Wśród poprawek można znaleźć wreszcie działające powiadomienia dla wiadomości przychodzących oraz funkcjonujący filtr połączeń oraz SMS. Pasek nawigacji w telefonach pozbawionych fizycznych przycisków nawigacyjnych pod ekranem można już schować. Sklep Beta lepiej radzi sobie nieco lepiej z aktualizowaniem oraz pobieraniem aplikacji.

Zgodnie z wcześniejszymi informacji Microsoftu na temat Windows 10 Mobile, od lipca zespół pracujący nad pecetowym wydaniem Windows 10 przejdzie do projektu mobilnego, który będzie gotowy dopiero we wrześniu. Użytkownicy obecnie skarżą się na bardzo niski postęp prac, głównie nad kwestią wydajności edycji Mobile. To powinno jednak się zmienić tuż po tym, jak do tego zadania zostanie przydzielona kadra obecnie szlifująca Windows 10 dla pecetów.

Grafika: 1,

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu