Przeglądarki internetowe

Microsoft "przypadkiem" ujawnił pierwsze rozszerzenia dla przeglądarki Edge [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Microsoft "przypadkiem" ujawnił pierwsze rozszerzenia dla przeglądarki Edge [prasówka]
12

Nie jest tajemnicą, że MS pracuje nad rozszerzeniami dla swojej przeglądarki. "Przypadkowo" ujawniono wczoraj więcej informacji na ten temat, a wśród nich również pierwsze dodatki, jakie będziemy mogli zainstalować w programie. MS Edge i dodatki Rozszerzenia w MS Edge mają się wyświetlać w...

Nie jest tajemnicą, że MS pracuje nad rozszerzeniami dla swojej przeglądarki. "Przypadkowo" ujawniono wczoraj więcej informacji na ten temat, a wśród nich również pierwsze dodatki, jakie będziemy mogli zainstalować w programie.

MS Edge i dodatki

Rozszerzenia w MS Edge mają się wyświetlać w menu w postaci ikonek. Ujawniono kilka grafik promujących ten mechanizm, ale sprawiają one wrażenie przygotowanych z myślą o deweloperach - wystarczy spojrzeć na sposób instalowania dodatków, który odstraszyłby każdego przeciętnego użytkownika. Widać również pierwsze dodatki, choć tu możemy spekulować, na ile są one prawdziwe. Jeżeli są, ucieszy to użytkowników Reddita i Pinteresta, bo klienci tych platform wejdą w skład pierwszych wydanych rozszerzeń. Co jednak najciekawsze, od strony technicznej dodatki mają się niemal niczym nie różnić od tych dla Google Chrome, a to pozwoli na szybkie i łatwe portowanie. Oficjalnie funkcja ta ma zadebiutować w pierwszej połowie 2016 roku. MS niestety nie podzielił się szczegółami, więc pozostaje czekać.

Google Drive z lepszą szukajką

Google usprawnił interfejs swojego dysku w chmurze. Aplikacja pozwala teraz nam na skuteczniejsze wyszukiwanie plików. Wszystko dzięki możliwości wybrania ich typu z rozwijanej listy dostępnej po kliknięciu w pasek wyszukiwania. Możemy tutaj również w szczegółowy sposób określić reguły naszego szukania. Możemy wskazać np. datę ostatniej modyfikacji, słowa kluczowe, właściciela lub lokalizację - dla osób posiadających masę plików w chmurze będzie to nieocenioną pomocą. Co najważniejsze, nowość ta debiutuje nie tylko na desktopach, ale również na urządzeniach mobilnych, w oficjalnym kliencie usługi.

Facebook dba o bezpieczeństwo

Facebook wprowadza funkcję Security Checkup na urządzenia mobilne. Rozwiązanie to ma analizować zabezpieczenia naszego konta, a następnie sugerować np. zmianę hasła w sytuacji, gdy jest ono zbyt słabe. Na tym nie koniec. Narzędzie potrafi nas powiadamiać w sytuacji, gdy ktoś logował się na nasze konto z innego urządzenia. Co więcej, możemy za jego pomocą zdalnie się wylogować z dowolnej przeglądarki, smartfona czy tabletu. Mechanizm ten od teraz jest wbudowany w oficjalnego klienta (lub za chwilę będzie - wraz z aktualizacją), więc dostęp do niego ma tak naprawdę każdy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu