Sport

Microsoft przewiduje, że Polska może nie wyjść z grupy na Euro 2016

Jakub Szczęsny
Microsoft przewiduje, że Polska może nie wyjść z grupy na Euro 2016
26

Kibice pewnie już zaopatrzyli się w smakołyki oraz odpowiednie ilości złocistego trunku. Przed nami ogromne emocje podczas EURO 2016 rozgrywanego tym razem we Francji. Polacy występują w rozgrywkach i nawet ci, którzy w sukces reprezentacji nie wierzą, po cichu liczą na to, że mocno namieszamy w tych rozgrywkach. Na pytanie kibiców: "Czy Polska wyjdzie z grupy podczas EURO 2016" stara się odpowiedzieć Microsoft, który przygotował swoje predykcje na podstawie obliczeń maszyn.

Jak się okazuje, Microsoft przewiduje wygraną Niemców w turnieju. Analizując dane z wykorzystaniem uczenia maszynowego, a także wspierając się chmurą obliczeniową Azure, przygotowano prognozy na temat EURO 2016. Przewidywania maszyny nie są zbyt korzystne dla Polski, która - jeżeli dostanie się do dalszej fazy EURO 2016, to prawdopodobnie stanie się to po meczach barażowych. Na bezpośrednie wyjście z grupy mamy bardzo nikłe szanse, przynajmniej tak twierdzi Microsoft.

Koniec EURO 2016 zostanie przypieczętowanie przez starcie między obrońcami tytułu - Hiszpanami, a Niemcami, którzy mają według Microsoftu największe szanse na wygraną mistrzostw. Niemcy ponadto wygrają całą grupę C, w której znajduje się również Polska. Dla nas natomiast największą przeszkodą może okazać się... Ukraina, która według giganta okazuje się być czarnym koniem mistrzostw - nasi wschodni sąsiedzi mają zawędrować aż do rundy ćwierćfinałowej.

W naszej grupie pewne jest zwycięstwo z Irlandią, ulegiemy Niemcom, a z Ukrainą będą spore problemy. Microsoft przewiduje 65-procentowe prawdopodobieństwo wygranej Niemców w konfrontacji z Polakami, natomiast w przypadku meczu z Ukrainą, mamy 30% szans na ogranie sąsiadów ze wschodu. Statystyki stawiają jednak na wygraną Ukraińców, którzy według obliczeń mają 38 - procentowe szanse na wygraną.

Cóż, Microsoft wcześniej świetnie przewidywał możliwe scenariusze rozgrywek, ale... nie odbierajmy sobie magii, którą niesie ze sobą futbol. Miejmy nadzieję, że nasi godnie powalczą o wysokie lokaty w mistrzostwach i... że zbyt szybko nie wrócimy do domu. Możecie również zabawić się w bukmacherów i obstawić, jak nam pójdzie podczas EURO. Ja już zagłosowałem. :)

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

euro 2016