Sport

Terminarz Euro 2016 - polecane aplikacje, kalendarze i...

Konrad Kozłowski
Terminarz Euro 2016 - polecane aplikacje, kalendarze i...
18

Atmosferę zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej czuć już niemal na każdym kroku. Prawdziwe szaleństwo rozpocznie się już w piątek 10 czerwca i potrwa aż do 10 lipca. Raczej nikt nie zdoła udać się na miesięczny urlop, aby móc śledzić wszystkie wydarzenia na bieżąco, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć zawsze pod ręką kalendarz rozgrywek, wyniki na żywo i wiele więcej, dzięki odpowiednim aplikacjom i nie tylko.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich znana wszystkim pod skróconą nazwą UEFA stanęła na wysokości zadania i przygotowała własną, w pełni oficjalną aplikację dedykowaną turniejowi. Pobierzemy ją na smartfony z Androidem oraz iOS-em, co oznacza, że posiadacze urządzeń z Windows Phone 8/Windows 10 Mobile będą musieli obejść się smakiem i wybrać zamienniki.

Co znajdziemy w oficjalnej aplikacji Euro 2016? Przede wszystkim możliwość personalizacji jej zawartości pod kątem ulubionego zespołu oraz zawodników, których starania chcemy śledzić. Nie mogło oczywiście zabraknąć sekcji newsowej, także wideo, terminarza, kompletu wyników (będą uzupełniane na bieżąco) oraz podsumowań każdej z kadr, które przyjadą do Francji. Dzięki opcji utworzenia konta i zalogowaniu się można synchronizować ustawienia aplikacji pomiędzy urządzeniami. Jeżeli zamierzacie kibicować więcej niż jednej drużynie, to na śledzenie poczynań większej liczby zespołów pozwoli na przykład aplikacja Euro 2016 Francja Jalvasco na Androida oraz OneFootball na iOS.

Użytkownicy Windowsa mogą sięgnąć po aplikację Euro 2016 Schedule, którą uruchomimy na telefonie oraz komputerze. Wewnątrz dostępne są wszystkie podstawowe informacje na temat Mistrzostw, jak data i godzina meczy, wyniki, tabele oraz lista stadionów. Jej interfejs nie jest zbyt porywający, lecz aplikacja spełnia swoją funkcję i to jest najważniejsze.

Jeżeli nie potrzebujecie kolejnej aplikacji, a na co dzień korzystacie z cyfrowego kalendarza, to najlepszym wyjściem będzie na pewno zasubskrybowanie terminarza rozgrywek. Użytkownicy Kalendarza Google mogą dodać takowy poprzez skorzystanie z tego linku. W secji “Inne kalendarze” wybieramy opcję “Dodaj wg. adresów URL” - chwilę później kalendarz Euro 2016 pojawi się na naszym koncie, a my będziemy mogli ustawić także własne przypomnienia dla każdego ze spotkań. Użytkownicy kalendarzy iCal mogą po prostu odwiedzić tę stronę i kliknąć na niebieski przycisk “Subscribe to Calendar”.

Mimo wszystko nie mogłem pominąć bardziej tradycyjnego sposobu na trzymanie ręki na pulsie poprzez samodzielne wypełnianie tabeli wyników. Jednym z ciekawszych kalendarzy pochwalił się serwis NaEkranie.pl. Całość przygotowana została w trzech rozmiarach gotowych do wydruku - A4, A3 oraz A2 - o ile posiadacie lub namierzycie niedaleko siebie punkt, który dysponuje odpowiednią drukarką:)

Źródło grafiki głównej: @ŁączyNasPiłka na Twitterze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

euroeuro 2016