Felietony

Microsoft przejmuje LinkedIn za 26 mld dolarów

Tomasz Popielarczyk
Microsoft przejmuje LinkedIn za 26 mld dolarów
37

To może być największe przejęcie bieżącego roku. Microsoft właśnie wyłożył 26 miliardów dolarów, aby stać się właścicielem serwisu społecznościowego LinkedIn

Microsoft nie ma dużego serwisu społecznościowego? Już ma - firma przeznaczyła 26,2 mld dolarów na dokonanie przejęcia LinkedIn. Gigant z Redmond płaci 196 dol. za pojedynczą akcję serwisu. Transakcja miałaby zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Co to oznacza?

Z punktu widzenia użytkowników nic się nie zmienia, bo serwis ma w dalszym ciągu działać tak samo. Na stanowisku jego CEO pozostanie również Jeff Weiner. Nie powinniśmy zatem się martwić o losy LinkedIn. Nie jest to mała aplikacja mobilna, którą można zamknąć tylko po to, by wykorzystać kupioną technologię w swoich produktach.

Dotąd firma z Redmond bez sukcesów rozwijała swoje projekty społecznościowe. Jakby się zastanowić jedynym obecnie, który posiadają jest Xbox Live adresowany do graczy, a także Yammer - typowo biznesowy serwis o bardzo specyficznej strukturze i funkcjonalności, który również został wykupiony - w 2012 roku za kwotę 1,2 mld dol.. Teraz ich portfolio rozszerza LinkedIn - ukierunkowana na profesjonalistów oraz zaprojektowana pod kątem wymiany doświadczeń czy poszukiwania pracy. W pierwszym kwartale br. LinkedIn miał 433 mln użytkowników. Liczba ta regularnie rośnie. Warto spojrzeć, jak zareagowała giełda na informację o przejęciu:

Jest to pierwsze tak duże przejęcie, odkąd Satya Nadella zasiadł na fotelu CEO firmy z Redmond. Póki co nie ujawniono konkretnych planów związanych z serwisem.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu