Microsoft

Surface 2 i Surface Pro 2 zaprezentowane - wraz z nowymi, jeszcze lepszymi akcesoriami

Konrad Kozłowski
64

Nie zważając na brak spektakularnego sukcesu tabletu Surface, Microsoft postanawia po raz drugi uczynić podejście do rynku tabletów. Jakich argumentów użyje tym razem? Nie powinniśmy spodziewać się wielkiej rewolucji w wyglądzie urządzenia, musimy więc liczyć na to co znajdzie się w środku. Ostatnie...

Nie zważając na brak spektakularnego sukcesu tabletu Surface, Microsoft postanawia po raz drugi uczynić podejście do rynku tabletów. Jakich argumentów użyje tym razem? Nie powinniśmy spodziewać się wielkiej rewolucji w wyglądzie urządzenia, musimy więc liczyć na to co znajdzie się w środku. Ostatnie plotki mówią także o wersji mini tabletu Surface - tym Microsoft mógłby mimo wszystko zaskoczyć.

Prace nad drugą generacją tabletów Surface trwały około 18 miesięcy - pierwszym z nich jest Surface Pro 2.

Surface Pro 2

Microsoft nie chciał wynaleźć koła na nowo, a ulepszyć je. Ekran typu ClearTpe HD, gdzie dokładność odwzorowania barw poprawiona została o 46 procent. Ulepszone zostały także głośniki oraz dodano technologię Dolby. Surface Pro 2 jest szybszy od 95% laptopów dostępnych na rynku. Wydajność graficzna tabletu zwiększyła się o 50%, zaś samego procesora o 20%.

Z tyłu urządzenia nie znajduje się już logo Windows, a napis Surface. Microsoft znacznie ulepszył podstawkę/kickstand, która oferuje lepsze kąty ustawienia tabletu. Nowy kickstand ma umożliwiać teraz pracę na tablecie także na kolanach. W środku znalazł się procesor Haswell od Intela, a co za tym idzie wydajność baterii nie mogła skończyć się na 20% poprawy.

Bateria w Surface Pro 2 ma pozwolić na dłuższą pracę urządzenia o 75%. Dodatkową baterią, jest także ta która znajduje się w klawiaturze - "Power Cover".

Wraz z Surface Pro 2 zaprezentowano także Surface Docking Station, gdzie znajdziemy 3 porty USB 3.0, jeden USB 2.0, Mini DisplayPort, Ethernet, Audio in, Audio Out, zasilający. Tablet wsuwany jest w stację dokującą.

Surface Pro 2 oferuje taką wydajność, że możliwa jest praca nad materiałem wideo w rozdzielczości 6K. "To jest moc".

Jeżeli chodzi o pracę na kolanach - oto Type Cover 2. Etui i klawiatura zarazem oferowane jest w wielu kolorach - różowym, purpurowym, niebieskim i czarnym. Klawiatura jest nie tylko cieńsza niż jej poprzedniczka, ale jej klawisze są teraz podświetlane.

Surface 2

Drugim produktem, który zaprezentował Microsoft jest Surface 2, następca Surface RT. "Lżejszy, smuklejszy, szybszy".

Surface 2 to zupełnie nowy tablet pod względem wyglądu - bardzo fajnie prezentuje się w srebrnym kolorze, wyraźnie widać że ubyło mu nieco na wymiarach. W środku znajdziemy ekran 1080p ClearType oraz zwiększoną wydajność CPU.

W Sklepie Windows można już znaleźć ponad 100 tysięcy aplikacji, Flipboard i Facebook nadchodzą, ale nie znamy więcej szczegółów na ten temat.

Microsoft wyraźnie koncentruje się na stronie efektywnej pracy na którą pozwala Surface 2 - prezentowane są aplikacje Office. W międzyczasie uruchomiona została także gra Halo, zaś postacią steruje ktoś z widowni za pomocą bezprzewodowego kontrolera.

W Surface 2 znalazły się dwie kamery - tylna i przednia, obydwie mają pozwalać na lepszą jakość zdjęć i filmów.

Wraz z tabletami Surface klient otrzymywać będzie rok darmowych rozmów międzynarodowych oraz darmowy dostęp do sieci hot-spotów Skype'a.

Microsoft nie mógł także zapomnieć o takiej usłudze jak SkyDrive - w związku z integracją Windows 8.1 z tą usługą.

Przy zakupie tabletu Surface klient otrzymywać będzie dodatkowe 200GB powierzchni w usłudze SkyDrive - sporo!

Surface 2 sprzedawany będzie w cenie 449 dolarów.

Etui i dotykowa klawiatura w jednym, czyli Touch Cover 2 również jest podświetlana. W klawiaturze umieszczono 1092 czujniki - dla porównania poprzedni model posiadał ich 80.

Co ciekawe prace nad Surface 2 rozpoczęto jeszcz przed premierą Surface RT.

Surface Remix Project

Specjalna wersja klawiatury Touch Cover "pozwala na miksowanie ulubionej muzyki i dzielenie się nią ze światem". Klawiatura jest w stanie bardzo precyzyjnie odczytać siłę nacisku, przy zachowaniu tej samej smukłości, którą znacie z Touch Cover 2.

Ceny i specyfikacje

Surface 2 w cenie 449 dolarów, Surface Pro 2 899 dolarów, Surface RT nadal 349 dolarów.

Surface Pro 2 oferowany będzie w wersjach 64GB/4GB RAM, 128GB/4GB RAM, 256GB/8GB RAM oraz 512GB/8GB RAM. Cena dotyczy najtańszego modelu.

Tablety dostępne będą od 22 października, preordery startują już jutro.

Zapis wideo z konferencji

Znajdziecie tutaj.

Na podstawie The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu