Android

Microsoft poszerza swoje portfolio aplikacji dla Androida. Poznajcie Arrow Launcher

Tomasz Popielarczyk
Microsoft poszerza swoje portfolio aplikacji dla Androida. Poznajcie Arrow Launcher
5

Microsoft od jakiegoś czasu potrafi zaskoczyć małymi aplikacjami z potencjałem. Już kilka takich programów zadebiutowało tak na Androidzie jak i innych platformach. Teraz dołącza do nich Arrow Launcher, który ma wszystko, by z czasem stać się fantastyczną alternatywą dla przejętego jakiś czas temu p...

Microsoft od jakiegoś czasu potrafi zaskoczyć małymi aplikacjami z potencjałem. Już kilka takich programów zadebiutowało tak na Androidzie jak i innych platformach. Teraz dołącza do nich Arrow Launcher, który ma wszystko, by z czasem stać się fantastyczną alternatywą dla przejętego jakiś czas temu przez Yahoo Aviate.

Kontekstowe launchery cieszą się sporą popularnością. Rozwiązania te przyjęły się na tyle dobrze, że nawet HTC w najnowszej wersji nakładki Sense, w modelu One M9 wprowadziło widżet zmieniający swoją zawartość w zależności od miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Wcześniej Yahoo wyłożyło 80 mln dol. na przejęcie Aviate - aplikacji, która kładła szczególnie duży nacisk na ten aspekt. Do rywalizacji przyłącza się teraz Microsoft, którego portfolio poszerzyło się o program Arrow Launcher.

Aplikacja domyślnie składa się z trzech ekranów, których póki co użytkownik nie może swobodnie dodawać i usuwać. Pierwszy to lista kontaktów, która nieszczególnie czymkolwiek się wyróżnia. Na drugim mamy ikony aplikacji. Podzielono je na dwie sekcje: ostatnio uruchamiane oraz najczęściej uruchamiane. Ostatni z ekranów to notatki i przypomnienia, których działania chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba. Być może jest to miejsce, gdzie z czasem pojawi się integracja z usługą Wunderlist, którą Microsoft niedawno przejął.

Przy dolnej krawędzi umieszczono rozwijany dock, gdzie znajdziemy ikonki podręcznych aplikacji, a także najczęstsze kontakty. Z tego poziomu możemy się też dostać do ekranu ustawień. Tutaj czeka nas miła niespodzianka, bo Arrow Launcher jest całkiem elastyczny i oferuje spore możliwości personalizacji. Możemy zmieniać zestawy ikon, zarządzać ich rozmiarem, a także zawartością poszczególnych ekranów. Fajnym dodatkiem jest też integracja z Bingiem, z którego codziennie pobierana jest nowa tapeta.

Podejrzewam, że to zaledwie namiastka tego, co z czasem będzie oferował Arrow Launcher. Microsoft udostępnił go bowiem dość niespodziewanie i po cichu jako zamkniętą wersję beta. Aby uzyskać dostęp, trzeba dołączyć do społeczności na Google+. Sęk w tym, że administratorzy muszą zaakceptować każdego nowego członka. Na szczęście plik APK już wyciągnięto i umieszczono na APK Mirror, więc każdy może go pobrać i ręcznie zainstalować na swoim urządzeniu.

Źródło: AndroidPolice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu